100 minut matematyki na 100-lecie Odzyskania Niepodległości

P1190539
W czwartek 8 listopada o godzinie 11.11 w ZSP nr 1 w Piotrkowie Trybunalskim
Dyrekcja Szkoly, nauczyciele i uczniowie uczestniczyli w projekcie edukacyjnym pt. „100 minut matematyki na 100-lecie Odzyskania Niepodległości”, zorganizowanym przez p. Annę Maliszewska - nauczycielkę matematyki.

To projekt interdyscyplinarny, którego celem było pokazanie jak kształcić kompetencje matematyczne w połączeniu z kształceniem postaw patriotycznych, obywatelskich i społecznych oraz jak powinien przebiegać proces indywidualizacji nauczania i zachęcenie do nauczenia metoda projektu. Spotkanie to potwierdziło, że można w ciekawy sposób połączyć przeszłość i teraźniejszość, tradycję i nowoczesność, naukę i zabawę, matematykę z historią, biologią, muzyką, ekonomią i przedmiotami zawodowymi. Przedsięwzięcie doskonale wpisało się w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

red. A. Maliszewska