28 – 30. 12. 2016 r. Próbny egzamin maturalny.

Matura-z-jezyka-polskiego.-Mamy-odpowiedzi!-SPRAWDZ-SIE
Choć do matury pozostało jeszcze kilka miesięcy, uczniowie naszej szkoły  w ciągu ostatnich dni mieli możliwość sprawdzenia swoich możliwości w czasie próbnego egzaminu maturalnego.
Zmierzyli się oni z językiem polskim, matematyką, językiem obcym oraz przedmiotem wybranym. Próbny egzamin z założenia ma na celu przygotowanie do tego zasadniczego odbywającego się w maju. Pozwala on maturzystom sprawdzić stopień opanowania materiału, oswoić się z formułą, procedurami oraz poczuć atmosferę panującą podczas egzaminu. Młodzież może przekonać się jak wyglądają kolejne czynności, jest to także czas aby uświadomić sobie ewentualne braki i zaległości, które można w najbliższym czasie uzupełnić. Uczniowie z klas III liceum i IV technikum zwolnieni byli w tych dniach z zajęć dydaktycznych, mogli skoncentrować się wyłącznie na próbnym egzaminie maturalnym.

Jagoda Lewińska.