8 maja- Dzień Bibliotekarzy i Bibliotek

dzien-bibliotekarza
Każda książka żyje tyle razy, ile razy została przeczytana
W tym dniu obchodzimy w Polsce od 1985 roku Dzień Bibliotekarzy i Bibliotek, a przy okazji rozpoczynają się obchody Tygodnia Bibliotek
(08- 15.05.2020 r.). Jest to święto, które podsumowuje pracę, osiągnięcia zawodowe i budowania wizerunku bibliotek, a także samych bibliotekarzy. Wydarzenie, początkowo skierowane tylko do bibliotekarzy, z czasem stało się powszechnie obchodzonym świętem rozpoczynającym Tydzień Bibliotek, podczas którego organizowanych jest wiele konferencji, warsztatów i spotkań dla czytelników.

Drodzy Uczniowie! Z tej okazji będziemy na naszej stronie: https://www.facebook.com/tpsbiblioteka.szkolna.3  zamieszczać informacje i ciekawostki promujące Tydzień Bibliotek 2020, który w tym roku przebiega pod hasłem Zasmakuj w bibliotece. Drodzy Uczniowie- Czytelnicy! Życzymy Wam przy okazji tego święta, abyście z przyjemnością sięgali po książkę zgodnie ze swoimi zainteresowaniami oraz potrzebami edukacyjnymi i zawodowymi!

red. Renata Stefaniak