Adiutanci Generała – gra miejska

13346221_1346684978681746_6291279092093472456_o
W dniu 10 czerwca 2016 r.  nasza szkoła zorganizowała grę miejską wraz z Centrum Informacji Turystycznej, Aeroklubem Ziemi Piotrkowskiej oraz I Liceum Ogólnokształcącym. Gra dotyczyła piotrkowskich bohaterów I i II wojny światowej.
W zabawie wzięło udział ponad sto pięćdziesiąt osób. Wręczenie nagród przez dyrektora ZSP nr 1 Pana Bogusława Łukaszewskiego odbyło się podczas ceremonii poświęconej zmarłemu niedawno generałowi brygady Aleksandrowi Arkuszyńskiemu, żołnierzowi Armii Krajowej i Ruchu Oporu Armii Krajowej, honorowemu obywatelowi Piotrkowa Trybunalskiego, absolwentowi I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego.

Zwycięzcami gry zostali uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. rtm. Witolda Pileckiego: Konrad Krawczyk, Daniel Gniewaszewski, Adam Baczewski. Laureaci otrzymali vouchery na przelot samolotem nad Piotrkowem Trybunalskim ufundowane przez Aeroklub. Drugie miejsce zajęli: Wawrzyniec Małolepszy, Adam Błaszczyk, Hubert Idzik. Trzecie miejsce: Michał Walas, Dominik Kołek i Adrian Ostrowski. Czwarte: Mateusz Hajnos, Angelika Błaszczyk, Michał Wachowicz. Piąte: Piotr Kozieł, Jan Szewczyk, Seweryn Cybula. Szóste: Aleksandra Strzeszyńska, Karolina Owczarek oraz Wiktoria Ronc. Pomysłodawcą  gry miejskiej Adiutanci Generała był Sebastian Wojtaś, nauczyciel historii w Zespole Szkół Ponadgimnazjlanych nr 1 im. rtm. Witolda Pileckiego.

Gratulujemy nagrodzonym, a wszystkim uczestnikom historycznego przedsięwzięcia składamy gorące podziękowania. Do zobaczenia za rok!

red. S.W