Adiutanci Generała

gra_2
Zapraszamy na kolejną edycję gry miejskiej Adiutanci Generała, którą jesteśmy współorganizatorami wraz z Centrum Informacji Turystycznej w Piotrkowie Trybunalskim.
W dniu 9 czerwca 2017 roku odbędzie się w Piotrkowie Trybunalskim gra miejska „Adiutanci Generała”. Jest to już trzecia próba przybliżenia w ten sposób młodzieży szkolnej sylwetki wybitnego polskiego generała Stefana „GROTA” Roweckiego. Tym razem, w fabule gry pojawią się nawiązania do innych historycznych postaci związanych z naszym miastem. Chcemy bowiem zarówno uczcić wspaniały jubileusz Piotrkowa – 800 – lecie, jak też pokazać, zwłaszcza młodym ludziom, że bez starannie pielęgnowanej pamięci historycznej nie byłoby wolnej Polski po roku 1918, ani osób takich jak „GROT”. To historyczna lektura, „portrety przodków” nakreślone przez naukowców, przedstawicieli polskiej szkoły historycznej, ale też żywa w rodzinie tradycja patriotyczna podsycana choćby przez „piszącego ku pokrzepieniu serc” Sienkiewicza ukształtowały przyszłego generała. Razem z nim przejdziemy tą trudną, krętą i często niebezpieczną drogę jaką przebył od momentu kiedy był zwykłym harcerzem aż do dramatycznych wydarzeń wojny obronnej roku 1939 i okupacji niemieckiej, która okazała się dla niego największym, ostatnim sprawdzianem.

To również okazja dla Ciebie – uczestniku – aby zobaczyć, czy byłbyś w stanie sprostać zadaniom, z którymi musiał poradzić sobie Stefan Rowecki. Czy „wywiedziesz w pole” czujnych kozaków? Oszukasz czujne oko carskiej Ochrany? Dostarczysz patriotyczne ulotki do miejsca przeznaczenia? To tylko zapowiedź tego co Cię czeka…

Regulamin oraz karta zgłoszeniowa do pobrania:

Sebastian Wojtaś