Edukacja filmowa

Kamil-Nosel-wysyla-dzieci-z-gimnazjum-na-film-pt.-Smolensk
Dnia 21 września br. młodzież naszej szkoły  wraz z nauczycielami  miała okazję obejrzeć  film w kinie Helios  pt. Smoleńsk  w reż. Antoniego Krauzego.
Fabuła filmu odnosiła  się do katastrofy wojskowego samolotu Tu-154M 10 kwietnia 2010 w Smoleńsku, w której zginęło  96 osób, wśród nich: prezydent RP Lech Kaczyński z małżonką, ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, wicemarszałkowie Sejmu i Senatu, grupa parlamentarzystów, dowódcy wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych RP, pracownicy Kancelarii Prezydenta, szefowie instytucji państwowych, duchowni, przedstawiciele ministerstw, organizacji kombatanckich i społecznych oraz osoby towarzyszące, stanowiący delegację polską na uroczystości związane z obchodami 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.  Bohaterką  filmu była dziennikarka Nina, która,  samodzielnie prowadziła działania ukierunkowane na poznanie prawdy o katastrofie. Dramat  w sposób  realistyczny przedstawił  również  historię osób skupionych wokół tego wydarzenia, których dotknęła tragedia.

Jolanta Zielonka