dzien-jezykow (1)
Europejski Dzień Języków Obcych obchodzony jest 26 września co roku od 2001...
Europejski Dzień Języków Obcych obchodzony jest 26 września co roku od 2001 r. z inicjatywy Rady Europy i we współpracy z Komisją Europejską. Celem akcji jest promowanie wielojęzyczności na terenie całej Europy.

W naszej szkole obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych rozpoczęły się już w piątek 25 września kiedy to, dzięki Pani Ewelinie Nowaczyk, w pracowniach językowych pojawiły się plakaty promujące wydarzenie i zawierające ciekawostki dotyczące języków obcych. Nauczyciele języków obcych przygotowali dla uczniów szereg aktywności, między innymi wspólne oglądanie anglojęzycznych seriali, zadania na platformach wordwall, czy quizlet.

W poniedziałek 28 września zdecydowanym faworytem był uwielbiany prze uczniów Kahoot, który zdominował większość zajęć. Wiele emocji wzbudziły również zadanie polegające na rozpoznaniu języka, w którym toczy się rozmowa. Zadanie nie należało do najłatwiejszych, gdyż rozmowy toczyły się w językach: Ormiańskim, Bośniackim, Rumuńskim, Katalońskim, Duńskim, Macedońskim, Serbskim, czy Oksytańskim.
„Z językami, wszędzie jesteś w domu”, dlatego też zachęcamy do podnoszenia własnych umiejętności językowych i zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w organizowanych w szkole konkursach językowych. Pierwszy z nich „Maraton Pytań Angielskich i Niemieckich” rusza już w październiku.