Finał I Międzyszkolnego Konkursu Literackiego

DSC_0072
21 kwietnia 2017 r. w Bibliotece Pedagogicznej w Piotrkowie Trybunalskim odbył się finał
I Międzyszkolnego Konkursu Literackiego na  najciekawszą recenzję ulubionej książki zorganizowanego przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 oraz Bibliotekę Pedagogiczną w Piotrkowie Trybunalskim.

W gronie obecnych byli dyrektorzy: pani Jolanta Zielonka - wicedyrektor ZSP nr 1, pani Małgorzata Ilczuk - dyrektor ZSP  nr 6 i pan Andrzej Popłoński - dyrektor BPP, uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie oraz ich nauczyciele, opiekunowie. Konkurs był przeznaczony dla uczniów piotrkowskich szkół ponadgimnazjalnych.

Jury w składzie: Sylwia Madalińska, nauczyciel bibliotekarz Biblioteki Pedagogicznej w Piotrkowie Trybunalskim, Izabela Kurasik-Gwarda, współautorka blogu o książkach, Agnieszka Olczyk, nauczycielka języka polskiego w Publicznym Gimnazjum nr 2 w Piotrkowie Trybunalskim oceniło nadesłane prace.

I miejsce - Adrianna Zdulska z III Liceum Ogólnokształcącego
za recenzję książki Jane Austen Duma i uprzedzenie
II miejsce Piotr Ogłoza z IV Liceum Ogólnokształcącego
za recenzję książki Andrzeja Sapkowskiego Ostatnie życzenie
Dwa równorzędne III miejsca:
Anna Kałcz z III Liceum Ogólnokształcącego
za recenzję książki Anny Snoekstry Córeczka
Karolina Drezler z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2
za recenzję książki Jacka Dehnela Krivoklat
Dwa równorzędne wyróżnienia:
Justyna Tuta z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4
za recenzję książki Colleen Hoover Ugly love
Justyna Marcinkowska z III Liceum Ogólnokształcącego
za recenzję książki Carlosa Ruiza Zafona Cień wiatru.

Po rozdaniu dyplomów, nagród i podziękowań jurorka pani Izabela Kurasik-Gwarda opowiedziała zgromadzonym o swoich zainteresowaniach związanych z prowadzeniem bloga www.prawieblogoksiazkach.blogspot.com.

Następnie dwie uczennice z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 wprowadziły w wszystkich w cudowny nastrój śpiewając piosenki. Malwina Piechura zaśpiewała piosenkę Dla Ciebie jestem sobą Kabaretu Starszych panów a Weronika Adamek Powrócisz tu Ireny Santor. Dziewczyny pokazały niesamowity talent, czego dowodem były ogromne oklaski i osobiste podziękowania pana dyrektora BPP Andrzeja  Popłońskiego.

oprac. Sylwia Brzeżańska

W załącznikach teksty nagrodzonych prac:

Zapraszamy również do fotogalerii na https://www.facebook.com/BPPiotrkow/?fref=ts

I miejsce (pdf) 0.14mb, (Pobrań: 139)
II miejsce (pdf) 0.17mb, (Pobrań: 216)
III miejsce1 (pdf) 0.13mb, (Pobrań: 133)
III miejsce2 (pdf) 0.18mb, (Pobrań: 165)
wyróżnienie1 (pdf) 0.24mb, (Pobrań: 130)
wyróżnienie2 (pdf) 0.21mb, (Pobrań: 159)