Jubileusz 111-lecia Szkoły

111_lecie_TPS_26.05.2017___ (179)__out
26 maja 2017 roku świętowaliśmy Jubileusz 111-lecia powstania Zespołu Szkół  Ponadgimnazjalnych nr 1 w Piotrkowie Trybunalskim.  Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w kościele  Panien Dominikanek p.w. Matki Bożej Śnieżnej w Piotrkowie Trybunalskim.
Dalsza część uroczystości odbywała się w Zespole Szkól Ponadgimnazjalnych nr 1. Okolicznościowe przemówienie wygłosił  dyrektor  Szkoły pan Bogusław Łukaszewski, który podkreślił, że Tepees nigdy nie był jedynie miejscem czy instytucją, ale rodziną stworzoną przez pokolenia uczniów, ich rodziców, dyrekcję, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi, którzy oddali swój ogromny entuzjazm i wielkie serce dla stworzenia wyjątkowego klimatu szkolnego. W obchodach jubileuszowych uczestniczyli zaproszeni Goście Poseł na Sejm z ramienia Prawa i Sprawiedliwości Grzegorz Wojciechowski, Radny Miasta Piotrkowa Trybunalskiego Rafał Czajka, Dyrektor Piotrkowskiej Delegatury Kuratorium Oświaty Tomasz Trzaskacz oraz Radosław Kaczmarek Kierownik Referatu Edukacji, przedstawiciel Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Piotrkowie Tryb. Pan Jacek Bonarek, duchowni, poprzedni  dyrektorzy ZSP nr 1, emerytowani nauczyciele oraz absolwenci. Niezwykłą uroczystość  uświetniły przemówienia dostojnych Gości i prezentacja filmu o szkole, który wzbudził wiele wzruszeń i niepowtarzalnych wspomnień i przeżyć. Nie był to tylko sentymentalny powrót do przeszłości, ale znakomita okazja do pokazania tym, którzy uczą się w niej aktualnie, że szkoła to niezwykle ważny element w życiu każdego człowieka. Pamiętamy o tych, którzy tworzyli jej historię. Byli to ludzie kreatywni,  otwarci i niezwykle  wrażliwi na potrzeby uczniów.  Nie sposób wymienić ich wszystkich. Nazwiska wielu z nich widnieją w materiałach i dokumentach zgromadzonych w archiwum szkolnym. Na zakończenie głos zabrał wieloletni dyrektor naszej Szkoły Pan Jerzy Pokutycki, który jeszcze raz podkreślił iż jest ona miejscem wyjątkowym, w którym atmosfera i relacje międzyludzkie są niepowtarzalne.

Długa jest lista tych, którzy na trwałe zaznaczyli się na kartach historii naszej szkoły, którzy ją wspierali, zwłaszcza w trudnych chwilach, którzy dokładali wszelkich starań, aby młodzież  mogła się uczyć w nowoczesnej szkole. Dzień ten był okazją do spotkań, wspomnień, podsumowania minionego czasu, osiągnięć i sukcesów. Był to czas na wyrażenie uznania i podziękowania za zaangażowanie, wytrwałość i pracę włożoną w wychowanie i kształcenie kolejnych pokoleń młodzieży, którzy stanowią naszą dumę, dlatego raz jeszcze serdecznie dziękujemy za przybycie i współtworzenie historii Zespołu Szkól Ponadgimnazjalnych nr 1 w Piotrkowie Trybunalskim. Szkolne jubileusze kryją w sobie wielką siłę. Jest nią przywiązanie do szkoły, koleżanek, kolegów i nauczycieli. To jednocześnie znakomita okazja do spotkań po latach, okazja do refleksji i wspomnień, powrotu do atmosfery  niepowtarzalnych już   szkolnych lat.

Szczególne podziękowania należą się Panu Markowi Jaworskiemu, inicjatorowi obchodów 111-lecia,  Panu Piotrowi Makowcowi za mistrzowską realizację filmu i gazety okolicznościowej wydanej z okazji Jubileuszu. Dyrekcji, Gronu Pedagogicznemu, Uczniom, Rodzicom i Pracownikom Szkoły za pracę włożoną w przygotowanie całej uroczystości. Wszystkim dostojnym Gościom i Sympatykom Szkoły z całego serca dziękujemy za udział w obchodach Jubileuszu.

Red. Jolanta Zielonka
Jagoda Lewińska