Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1
im. rtm. Witolda Pileckiego w Piotrkowie Trybunalskim
800 lat Piotrkowa Trybunalskiego

Międzynarodowe spotkanie młodzieży w II LO

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 4 =
zdjęcie
W środę 4 września 2019 r. II Liceum Ogólnokształcące gościło liczącą ponad 100 osób delegację ze szkoły Golda Meir High School z miasta partnerskiego Ness Ziona w Izraelu.
Uroczyste otwarcie spotkania odbyło się na sali gimnastycznej z udziałem szkolnego chóru. Gościem był także kierownik Referatu Edukacji pan Radosław Kaczmarek.

Po części oficjalnej młodzież została podzielona na mniejsze grupy i razem z uczniami z II LO a także delegacją uczniów z naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach. Były to głównie zajęcia integrujące, nastawione na komunikację, wykorzystujące pracę w małych grupach. Uczniowie mieli okazję porozmawiać po angielsku i poznać się lepiej. Poruszane tematy dotyczyły przede wszystkim codziennego życia uczniów, ich zainteresowań i relacji, ale także dotyczyły zagadnień kultury czy ciekawych faktów na temat każdego z krajów.  Uczniowie mieli okazję porozmawiać o autorytetach, wymienić się poglądami dotyczącymi spraw dla nich ważnych. Goście z Izraela zostali obdarowani symbolicznymi prezentami, które będą przypominać im o tej wizycie. Po warsztatach wszyscy udali się na spacer po Starym Mieście w Piotrkowie Trybunalskim, grupa miała możliwość wejść także do budynku dawnej Synagogi.

 
red. M.K.
powrót