Najlepsze nasze technikum w powiecie piotrkowskim!!!

First Place
Według najnowszych badań Instytutu Badań Edukacyjnych nasze Technikum Mechaniczno - Elektryczne im. rtm. Witolda Pileckiego było najlepiej przygotowane do egzaminów maturalnych, zarówno w części humanistycznej, jak i matematycznej.
W kategorii techników nasza szkoła jest liderem pod względem przyrostu wiedzy. Narzędziem, jakim posługiwano się w badaniu jest  Edukacyjna Wartość Dodana (EWD), która ocenia przyrost wiedzy przez okres nauki w szkole ponadgimnazjalnej. Na bardzo dobry wynik, tym samym sukces  szkoły, składają się także egzaminy potwierdzające kwalifikacje w zawodzie oraz udział uczniów w ogólnopolskiej  Olimpiadzie Wiedzy Technicznej i Olimpiadzie EUROELEKTRA - wiedzy ogólnoelektrycznej.

Szczegółowe informacje na temat rankingu piotrkowskich szkół ponadgimnazjalnych  znajdują się w najnowszym  Tygodniku 7 dni – dodatku  do Dziennika Łódzkiego w artykule pt. Gdzie wiedzy przybywa.

Red. Jolanta Zielonka