Najlepszy Absolwent Roku 2016

Talent jest jak kawałek szlachetnego, ale surowego metalu,
dopiero pilna praca go obrobi i wartość mu wielką nadaje.
Stanisław Staszic
29 kwietnia br. o godz. 12.00 w plenerowej scenerii odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016 dla uczniów V liceum Ogólnokształcącego i Technikum Mechaniczno - Elektrycznego im. rtm. Witolda Pileckiego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Piotrkowie Trybunalskim Przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego Damian Kowalski powitał wszystkich zaproszonych gości, rodziców,  dyrekcję, Grono Pedagogiczne oraz uczniów szkoły.

Następnie Pan Dyrektor Bogusław Łukaszewski wręczył uroczyście dyplomy za uzyskanie tytułu „Najlepszy Absolwent Roku 2016”. To szczególne wyróżnienie za najwyższe wyniki w nauce i wzorowe zachowanie oraz aktywne i twórcze zaangażowanie w działania naukowe i kulturalne promujące szkołę w środowisku lokalnym otrzymali: Katarzyna Krych z kl. 3A oraz ex aequo Bartłomiej Gawron z kl. 4tb i Mateusz Pietrzkowski  z 4tb. Następnie Pan Dyrektor wręczył listy gratulacyjne rodzicom, w dowód uznania i szacunku za wzorowe wychowanie wspaniałych młodych ludzi, którzy uzyskali najwyższe wyniki w nauce i wielokrotnie swoimi osiągnięciami sławili imię szkoły. Podziękował  również za wieloletnią współpracę, za trud włożony w proces wychowania i życzył dalszych sukcesów.

W kolejnej części uroczystości odbyło się wręczenie nagród książkowych uczniom za najwyższą średnią i wzorowe zachowanie, za 100% frekwencję, za aktywną pracę w Samorządzie Uczniowskim, który ufundował każdemu maturzyście długopis z logo szkoły, a także za działalność w Klubie Wolontariusza i Szkolnym Kole PCK oraz za sukcesy sportowe.

Lista uczniów z poszczególnych klas z najwyższą średnią:

V liceum Ogólnokształcącego im. rtm. Witolda Pileckiego

• Michał Śmiechowicz
  • Robert Witczyk
  • Kamil Żarski

Uczniowie ze 100% frekwencją:

• Katarzyna Stęplewska – kl.3A
  • Sylwia Markowska – kl. 3C
  • Aleksandra Wojciechowska – kl. 3C
  • Michał Łągwa – kl. 4tc

Gratulujemy i życzymy Wszystkim Maturzystom samych sukcesów podczas egzaminów maturalnych!!!

Zdjęcia z tego wydarzenia znajdziecie w galerii.

Red. Ż. C.