Ogólnopolska kampania „Ja czytam!”

ja-czytam-logo
Ja czytam! to ogólnopolska kampania społeczna, której celem jest wywoływanie mody na czytanie wśród dzieci i młodzieży – tak by czytanie stało się potrzebą, nawykiem, przeżyciem i przyjemnością.
W ubiegłym roku szkolnym jeden z bibliotekarzy zainicjował spotkania w Dyskusyjnych  Klubach Edukacyjnych (DKE) w obecnej klasie 3A. W tym roku szkolnym frekwencja w kampanii wzrosła, ponieważ dzięki współpracy z polonistami bierze w niej udział kilka klas. To ważne, by w dobie smartfonów, tabletów i całej technologii informatycznej znaleźć czas na rozmowę o przeczytanych książkach.

Efektem kampanii Ja czytam! będzie zmiana postrzegania czytania przez młodzież. Czytanie – połączone ze spotkaniem i rozmową – przestanie kojarzyć się tylko z umiejętnością szkolną i koniecznością, a urośnie do rangi wartości społecznej, przeżycia i potrzeby.

Serdecznie zapraszamy do aktywnego udziału w projekcie.

Żaneta Cypel