Ogólnopolska kampania „Ja czytam!”

19402441_1446148578756718_107573002_o
W roku szkolnym 2016/2017 uczniowie klasy 1A, 1tb1, 1ti2 i 2A wraz z opiekunami brali czynny udział w ogólnopolskiej kampanii społecznej „Ja czytam!”.
Młodzież realizowała różnorodne tematy m.in.: Czy jesteśmy szczęśliwi?, Pokonywanie własnych granic, Czy warto ryzykować dla innych?
Celem kampanii jest zachęcenie młodych ludzi do czytania książek, pokazując ich różnorodność, ukazanie, iż są one ciekawe i można w nich odszukać odpowiedzi na wiele nurtujących pytań.

Efektem kampanii Ja czytam! jest zmiana postrzegania czytania przez młodzież. W dobie nowoczesnych technologii informatycznych, czytanie – połączone ze spotkaniem i rozmową – przestało kojarzyć się uczniom tylko z umiejętnością szkolną i koniecznością, urosło do rangi wartości społecznej, przeżycia i potrzeby.

Red. J. L.