Piotrkowski Marsz Pileckiego!!!

marsz pileckiego
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. rotmistrza Witolda Pileckiego ma zaszczyt zaprosić na Piotrkowski Marsz Pileckiego, który odbędzie się 25 maja 2017 r.

Ruszamy o godz. 14:30 z Rynku Trybunalskiego, przemarsz:  ul. Sieradzka - Plac Kościuszki - al. 3-go Maja -  Rondo Żołnierzy Wyklętych.

Marsz to forma upamiętnienia jednego z największych bohaterów w dziejach Rzeczpospolitej. Data 25 maja to dzień zamordowania przez komunistów  społecznika, rotmistrza Wojska Polskiego, kawalerzysty, harcerza, ochotnika 1920 roku, żołnierza podziemia, organizatora ruchu oporu w KL Auschwitz, powstańca warszawskiego, bohatera narodowego – patrona naszej szkoły Witolda Pileckiego.

Wszelkie informacje znajdują się w zakładce szkoła – Piotrkowski Marsz Pileckiego na stronie www.zsp1.piotrkow.pl.

Sebastian Wojtaś

25-maja (pdf) 0.43mb, (Pobrań: 131)