Podsumowanie zbiórki elektrośmieci w roku szkolnym 2019-2020

elektrosmieci
W bieżącym roku szkolnym kontynuowaliśmy współpracę z formą ElektroEko poprzez prowadzenie zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego.
Urządzenia takie, nazywane popularnie "elektrośmieciami", mogą stanowić zagrożenie dla ludzi oraz środowiska naturalnego. Między innymi przez uświadamianie problemu utylizacji tych materiałów w trakcie godzin wychowawczych i rozmów z rodzicami udało się zmobilizować społeczność szkolną do wzięcia udziału w akcji pozyskiwania elektrośmieci. W przeciągu roku szkolnego zebraliśmy i przekazaliśmy firmie ElektroEko 205 zużytych urządzeń elektrycznych o łącznej masie 940 kg. Mamy nadzieję na kontynuowanie tej zbiórki w przyszłym roku szkolnym i zapraszamy do współpracy wszystkich zainteresowanych ratowaniem środowiska naturalnego!

Szczególnie dziękuję Pani Justynie Kowalczyk za współpracę i pomoc w prowadzeniu zbiórki: Szczepan Marusiński.