Rekolekcje wielkopostne

87586204_142959080231211_6197315788660015104_n
Czwartek, 27 lutego, był pierwszym dniem spotkania ewangelizacyjnego „Arena Młodych” dla szkół ponadpodstawowych, które odbyło się w łódzkiej Atlas Arenie. Na zaproszenie Arcybiskupa Metropolity Łódzkiego, ks. Grzegorza Rysia, przybyło ok. 10 000 młodych ludzi, by wspólnie przeżywać rekolekcje wielkopostne. Nasi uczniowie (3 pełne autokary) również wzięli udział w tym ważnym wydarzeniu. Organizatorzy zadbali o każdy szczegół spotkania. W wielkopostny nastrój wprowadził nas salezjański teatr „Beznazwy”. Po ich występie wniesiony został Najświętszy Sakrament i umieszczony pośrodku areny. Każdy miał możliwość, by podejść do Niego i modlić się w skupieniu. Młodzież mogła również skorzystać z sakramentu spowiedzi i modlitwy wstawienniczej. Arcybiskup Ryś przeczytał fragment Ewangelii św. Marka (Mk 5, 1-20) i wygłosił naukę, zachęcając młodych ludzi do nazwania własnych grzechów po imieniu. Oprawę muzyczną zapewnił zespół wokalno-ewangelizacyjny „Mocni w Duchu”. Jutro kolejny czas na refleksję, wspólną Adorację i Mszę św.

Wyjazd naszych uczniów możliwy był dzięki zaangażowaniu katechetów, zwłaszcza pani Izabeli Mazurczyk, która zgłosiła naszą szkołę do udziału w „Arenie Młodych”, zorganizowała transport i czuwała nad całą ekipą. Dziękujemy wszystkim katechetom i nauczycielom, którzy sprawowali opiekę nad młodzieżą, a młodzieży za piękną postawę.

Red.: Elżbieta Szperna