Ślubowanie klas pierwszych.

22 września 2017 r. w ZSP nr 1 odbyło się tradycyjnie Ślubowanie klas pierwszych. W imieniu swych koleżanek i kolegów przewodniczący złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły.
Tuż po części oficjalnej nadszedł czas na Otrzęsiny. Imprezę zorganizowali uczniowie starszych klas, Samorząd Uczniowski, którzy pod opieką nauczycieli Pani Jagody Lewińskiej oraz Pana Sebastiana Wojtasia czuwali nad prawidłowym przebiegiem zabawy. Wybrane jury, w którego składzie zasiedli Pan dyrektor Bogusław Łukaszewski, Pani wicedyrektor Grażyna Głowacka, Pani pedagog Agnieszka Swat, Pani Żaneta Cypel oraz uczniowie Kinga Piera i Marek Dudkiewicz miało trudne zadanie w wybraniu jednego zwycięzcy.
Zabawę rozpoczęliśmy od prezentacji poszczególnych klas, wszyscy wykazali się ogromnym zaangażowaniem i kreatywnością. Była prezentacja multimedialna, występy wokalne oraz  kabaretowe. Następnie „kotki” musiały wypić przygotowane mleczko, bez użycia rąk. Ostatnim punktem przed przyjęciem do społeczności uczniowskiej było karmienie kisielem, zawodnicy mieli zawiązane oczy, a wychowawcy kierowali swoimi podopiecznymi.

Wszystkim należą się ogromne gratulacje. Zabawa okazała się bardzo udana, pierwszaki wykazały się wspaniałym poczuciem humoru. Zwieńczeniem uroczystości Otrzęsin było wręczenie przez Pana dyrektora symbolicznych „Bonów” upoważniających do dnia bez pytania. Bon na trzy dni otrzymali zwycięzcy klasa 1 tb1, która pod opieką pani Anny Maliszewskiej w humorystyczny sposób przedstawiła zgromadzonym swoje mocne strony, a także przybliżyła profil mechatronika. Miejsce drugie i dwa dni bez pytania zajęły ex aequo klasy 1A i 1C. Pozostali uczestnicy mogą w dowolnym czasie wykorzystać nagrodę w postaci jednego dnia bez pytania.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę. I witamy w naszej tepeesowej społeczności uczniów klas pierwszych.

red. J.L.