Spotkanie autorskie z Szymonem Chołownią

zdjecie
14 listopada br. o godz. 10.00  w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Piotrkowie Trybunalskiem odbyło się spotkanie autorskie z Szymonem Hołownią, dziennikarzem, publicystą, założycielem Fundacji Kasisi pomagającej dzieciom w Afryce.
Uczniowie klasy 4ti1 pod opieką p. Marioli Sobczyk mogli dowiedzieć się nie tylko o wielu zagrożeniach współczesnego świata, ale również wysłuchali bardzo ciekawych informacji na temat działalności fundacji Kasisi, której założycielem jest Szymon Chołownia.
Podczas spotkania poruszone zostały również tematy dotyczące życiowych wyborów, czym warto się kierować w życiu i co jest najważniejsze.
„ Świat to system naczyń połączonych, każda nasza decyzja może powodować czyjąś śmierć albo przeżycie. Jesteśmy na krawędzi wyginięcia i za 20-30 lat świat już może wyglądać zupełnie inaczej. To na młodzieży spoczywa ogromna odpowiedzialność. Trzeba żyć tak, żeby stworzyć dobre miejsce dla naszych dzieci - podkreślił podczas spotkania Szymon Hołownia.
Przedsięwzięcie  zostało zrealizowane w ramach współpracy naszej szkolnej biblioteki z Miejską Biblioteką Publiczną oraz w ramach realizacji projektu „ Lansowanie na czytanie”.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji ze spotkania:

Red. Ż.C.