Sukcesy uczniów w festiwalu Grot-Art

zdjęcie 2
Uczniowie klas gimnazjalnych i starszych klas szkół podstawowych z Piotrkowa Trybunalskiego i okolic wzięli udział w IV Festiwalu Różnorodnych Form Artystycznych objętym honorowym patronatem Prezydenta Miasta Piotrkowa Trybunalskiego.
Celem festiwalu jest odkrywanie młodych talentów, a także w rok jubileuszu 100-lecia odzyskania niepodległości uświadomienie młodzieży, że  należy doceniać wolność i piękno polskiej ziemi.

25 maja w IV Liceum Ogólnokształcącym im. generała Stefana Roweckiego ”Grota” młodzi ludzie prezentowali się w repertuarze patriotycznym i dowolnym w pięciu kategoriach: recytacja, piosenka, przedstawienie teatralne, fotografia, praca plastyczna.

Gimnazjaliści z naszej szkoły osiągnęli sukcesy w recytacji. Mikołaj Nowak, uczeń klasy 3GD otrzymał nagrodę rzeczową i medal za zdobycie III miejsca w konkursie. Dawid Radziszewski , uczeń klasy 3GC uzyskał wyróżnienie. Opiekunem przygotowującym uczniów  do konkursu była pani Renata Zajda.

Oficjalne ogłoszenie wyników nastąpiło 30 maja podczas koncertu finałowego, który odbył się w Centrum idei” Ku Demokracji”. Zanim to nastąpiło uczniowie wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez studentów UJK, członków teatru” Wyjście Ewakuacyjne”. Wspólne zabawy zintegrowały uczestników konkursu. Następnie pod kierunkiem  pani Agnieszki Olczyk-instruktorki teatralnej młodzi artyści przygotowali finałowy występ z wykorzystaniem repertuaru patriotycznego. Po uroczystym koncercie ogłoszono werdykt i rozdano nagrody. Mikołajowi i Dawidowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Renata Zajda