Święto Niepodległości w ZSP nr 1

P1190624
9 listopada 2018 roku społeczność Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Piotrkowie Trybunalskim, w wyjątkowy sposób postanowiła uczcić 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Wszyscy zgromadzili się na boisku szkolnym. Jako pierwszy głos zabrał Pan dyrektor Bogusław Łukaszewski, który przypomniał wszystkim cel i powagę uroczystości upamiętniającej 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. O godzinie 11.11 wszyscy wspólnie odśpiewaliśmy Hymn Polski. Następnie uczestniczyliśmy w przygotowanej przez uczniów części artystycznej, podczas której śpiewaliśmy pieśni patriotyczne pod przewodnictwem chóru szkolnego.

Bardzo ważnym punktem dzisiejszego spotkania było odczytanie przygotowanych przez uczniów życzeń dla Niepodległej, które zostały schowane w kapsule czasu. Zgromadzeni mieli możliwość malowania na folii rozciągniętej przed szkołą symboli kojarzących się z naszą ojczyzną, efekt końcowy wspólnej pracy był niezwykły. Dla wszystkich uczestników przygotowany był grill, a dla miłośników gier planszowych specjalne rozgrywki pod nazwą „Planszówki dla Niepodległej”.

Uwieńczeniem obchodów 100. rocznicy odzyskania Niepodległości jest widoczna po zmroku  niecodzienna patriotyczna iluminacja na elewacji budynku szkoły, którą można będzie podziwiać do 11 listopada.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie uroczystości oraz uczestnikom, dzięki którym udało nam się  podkreślić charakter tegorocznych obchodów Święta Niepodległości.

red. J. L.