Święto Niepodległości.

2
11 listopada 2018 r. Piotrków Trybunalski świętował setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
Uroczystości rozpoczęły się o godz. 16:00 od mszy świętej w intencji Ojczyzny, która odprawiona została w kościele oo. Bernardynów,
a przewodniczył jej ks. bp Ireneusz Pękalski. Po eucharystii uroczystości przeniosły się przed pomnik Grobu Nieznanego Żołnierza. Tutaj przemówienie do tłumie zebranych mieszkańców wygłosił prezydent Krzysztof Chojniak. Następnie, przy pomniku Grobu Nieznanego Żołnierza odczytano apel pamięci. Żołnierze wystrzelili salwę honorową, a przybyłe delegacje złożyły kwiaty. Naszą szkołę reprezentował Bogusław Łukaszewski, dyrektor szkoły, Sebastian Wojtaś oraz Poczet Sztandarowy w składzie: Natalia Pawłowska, Daria Głąbała, Michał Biegański. Następnie wszyscy uczestnicy uformowali pochód, który przy asyście żołnierzy 25 Brygady Kawalerii z Tomaszowa Mazowieckiego oraz Miejskiej Orkiestry Dętej przeszedł ulicami Słowackiego, Sienkiewicza, Narutowicza, Al. Piłsudskiego do obelisku poświęconego Departamentowi Wojskowemu Naczelnego Komitetu Narodowego i Legionom Polskim. Tutaj także złożono kwiaty, a następnie zebrani ulicą Narutowicza wrócili na plac Kościuszki.

Sebastian Wojtaś