Szkolenie zawodowe dla uczestników projektu "Inwestujemy w zawodowców"

48206588_348600749023741_4724236087390633984_n
10 grudnia br. rozpoczęło się szkolenie dla pierwszej grupy uczniów z zakresu „Zaawansowanych metod lutowania i napraw pakietów elektronicznych wraz z pakietami zawierającymi komponenty BGA” w ramach projektu „Inwestujemy w zawodowców”.
  Szkolenie prowadzone jest przez pana Bartłomieja Małasa przedstawiciela firmy Renex Electronics Education Center z Włocławka.

Projekt przewiduje szkolenia dla grupy 100 uczniów. W tym roku szkolnym do projektu zrekrutowano 50 uczniów naszej szkoły, a kolejna rekrutacja odbędzie się w przyszłym roku szkolnym. Projekt skierowany jest w szczególności do uczniów klas informatycznych.

W ramach realizowanego projektu dla uczniów przewidziano następujące szkolenia:
  • Szkolenie z zakresu Zaawansowanych metod lutowania i napraw pakietów elektronicznych wraz z pakietami zawierającymi komponenty BGA.
  • Szkolenie z zakresu Elektryczność statyczna a urządzenia elektroniczne.
  • Szkolenie z zakresu CISCO ICND 1.
  • Szkolenie z zakresu Linux
Wszyscy uczestnicy projektu zobowiązani są do odbycia ośmiogodzinnych zajęć z doradcą edukacyjno-zawodowym.

Uczestnikom szkoleń oraz doradztwa edukacyjno-zawodowego zostanie zapewniony ciepły posiłek podczas przerwy obiadowej.

Dla uczniów organizowane będą płatne staże wakacyjne. Uczeń w ramach stażu zobowiązany jest wypracować 150 godzin, za które otrzyma wynagrodzenie w wysokości 1 800,00 złotych. Przed rozpoczęciem stażu każdy stażysta obowiązkowo odbywa szkolenie BHP oraz badania lekarskie.  Każdy stażysta zostanie doposażony w odzież ochronną.

W ramach projektu wsparciem zostanie objętych również 8 nauczycieli, dla których przewidziano 40-godzinne szkolenia z zakresu: CISCO ICND 1 oraz Linux.

Wszelkich informacji nt. realizowanego projektu udziela Szkolny Koordynator Projektu – Piotr Szczepański.

Projekt „INWESTUJEMY W ZAWODOWCÓW”
współfinansowany przez Unię Europejską
ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego

w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego