Szkolne wyjścia do Kina oraz MOKu

kino_goplana_wnetrze_obecnie_002
W ciągu roku szkolnego 2016/2017 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w licznych wyjściach do Kina Helios oraz Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie Tryb.
mogli zobaczyć produkcje takie jak: „Smoleńsk”, „Rekiny wojny”, „Wołyń”, „Po prostu przyjaźń”, „Wyklęty”, a także przedstawienie teatralne „Kierunek nieznany” i wiele innych.

Wyjścia te realizowane są zgodnie z podstawą programową z języka polskiego, wiedzy o kulturze i historii. Mają one również na celu kształtowanie wrażliwości estetycznej, poprzez aktywny odbiór różnych form artystycznego wyrazu, takich jak film, czy też spektakl teatralny. Rozwijają wyobraźnie i kształtują nawyki kulturalnego zachowania się w kinie i teatrze.

Inicjatorką i organizatorką wyjść była Pani Małgorzata Siatkowska, która czynnie współpracowała z piotrkowskim kinem Helios w ramach cyklu Edukacji Filmowej. Wychowawcy klas i nauczyciele wybierali również wyjścia do kina, jako formę uczczenia różnych okazji, takich jak: Dzień Chłopaka, Mikołajki, Dzień Kobiet, czy Pierwszy Dzień Wiosny.

Małgorzata Siatkowska.
red. J.L.