TPS czyta dzieciom

IMG_20170310_101357
W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” młodzież z Koła Miłośników Książek ( uczennice z klasy 2A: Anita Książczyk, Patrycja Kostrzewa, Kinga Piera, Patrycja Rudzińska, Dominika Ziemska)
pod kierunkiem nauczycieli bibliotekarzy przygotowała dwa programy czytelnicze.

Pierwszy z nich odbył się w dniu 16 marca br. dla podopiecznych Domu Dziecka przy ul. Wysokiej w Piotrkowie Trybunalskim. Maluchy wysłuchały wierszy znanych polskich poetów, uczestniczyły w grach integracyjnych, które miały na celu bawić, uczyć i wychowywać.

Z kolei w dniu 10 marca br. uczniowie z klasy 2A (Julia Ślęzak, Monika Ziółkowska, Adam Wypych) i z klasy 3tb (Damian Kowalski oraz Barłomiej Kowalski) zaprezentowali dzieciom z Przedszkola „Jacek i Agatka”w Piotrkowie Trybunalskim głośne czytanie przygód Kubusia Puchatka. Czytelnicze przedsięwzięcie miało na celu rozwijanie wyobraźni,  ćwiczenie koncentracji i umiejętności słuchania, wspólne przeżywanie z bohaterami książki emocjonujących przygód oraz przygotowanie do wymagań, jakie stawia nauka w szkole.

Żaneta Cypel