VI edycja konkursu Gloria Victis!!! Życie i działalność rtm. Witolda Pileckiego.

DSC_0108
25 maja 2016 r. w Zespole Szkół Ponadgimnajzlanych nr 1 im. rtm. Witolda Pileckiego w Piotrkowie Trybunalskim odbył się finał konkursu wiedzy o rotmistrzu.
Konkurs był skierowany do uczniów szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnajzlanych i został objęty patronatem Prezydenta Miasta Piotrkowa Trybunalskiego oraz Prezesa Instytutu Pamięci Narodowej w Warszawie. Uczniowie mieli za zadanie rozwiązać test dotyczący życia i działalności Witolda Pileckiego. Do konkursu zgłosiło się 53 uczestników. Jury w składzie: Sebastian Wojtaś (nauczyciel historii w ZSP nr 1 im. rtm. Witolda Pileckiego w Piotrkowie Trybunalskim, pomysłodawca konkursu), Paweł Wąs (Klub Historyczny im. gen. "Grota" w Piotrkowie Trybunalskim), dr Dariusz Rogut (Dyrektor Muzeum Regionalnego w Bełchatowie; wykładowca akademicki), Grzegorz Nawrot (IPN Oddział w Łodzi) po sprawdzeniu prac, wyłoniło laureatów tegorocznej edycji konkursu "Gloria Victis!!! Życie i działalność rotmistrza Witolda Pileckiego": Łukasza Bykowskiego (LO im. S. Żeromskiego w Opocznie) - III miejsce, Milenę Połeć (LO im. S. Żeromskiego w Opocznie) - II miejsce, Kamilę Kozień (I LO im. B. Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim) - I miejsce. Do zdobycia było maksymalnie 76 pkt. Kamila Kozień zdobyła ich 74, Milena Połeć - 71, Łukasz Bykowski - 70 pkt. Należy również wspomnieć, iż Kamila w zeszłorocznej edycji konkursu zajęła II miejsce. Naszą szkołę reprezentował Bartłomiej Gawron, Maciej Góźdź, Aleksandra Ryszka oraz Jakub Cieśliczka, który otrzymał wyróżnienie.

Nagrody ufundowane zostały przez Urząd Miasta w Piotrkowie Trybunalskim, Instytut Pamięci Narodowej w Łodzi, Firmę Red is Bad, Radę Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa oraz Zespół Szkół Ponadgimnajzlanych nr 1 im. rtm. Witolda Pileckiego. Współorganizatorami konkursu jest Klub Historyczny im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Piotrkowie Trybunalskim oraz Instytut Pamięci Narodowej w Łodzi.

Red: S.W