Ważna informacja dla Absolwentów!

Fotolia_45792236_S-1
Absolwenci  szkoły  ponadgimnazjalnej  i artystycznej z roku szkolnego 2015/2016 i 2016/2017 oraz absolwenci LO z roku szkolnego 2014/2015,
którzy po raz trzeci przystępują do egzaminu maturalnego z tego samego przedmiotu obowiązkowego lub z tego przedmiotu dodatkowego, ponoszą opłatę za egzamin maturalny. Niewniesienie opłaty w terminie 1 stycznia 2019 r. – 7 lutego 2019 r. skutkuje brakiem możliwości przystąpienia do tego egzaminu. Aby ułatwić obliczenie kwoty opłaty za egzamin maturalny, Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łodzi uruchomiła formularz elektroniczny. Jest on dostępny pod adresem: https://szkoly.komisja.pl/oplaty

INFORMACJE NT. OPŁAT ZA EGZAMIN MATURALNY

1. Egzamin maturalny z każdego przedmiotu obowiązkowego i przedmiotu dodatkowego na danym poziomie, zarówno w części ustnej, jak i w części pisemnej, jest odpłatny dla:
a. absolwentów, którzy po raz trzeci i kolejny przystępują do egzaminu maturalnego z tego samego przedmiotu obowiązkowego lub z tego samego przedmiotu dodatkowego oraz dla
b. absolwentów, którzy przystępują do egzaminu maturalnego z tego samego przedmiotu dodatkowego, którzy w poprzednim roku lub w poprzednich latach zgłaszali w deklaracji, ale nie przystąpili do egzaminu maturalnego z tego przedmiotu.

2. „Kolejny raz”, o którym mowa w pkt. 1., oznacza „kolejny rok”. Przystąpienie do egzaminu w terminie głównym / dodatkowym oraz poprawkowym w tym samym roku jest traktowane jako przystąpienie do egzaminu maturalnego z danego przedmiotu na danym poziomie jeden raz.
3. Opłata za egzamin maturalny z każdego przedmiotu obowiązkowego i przedmiotu dodatkowego, zarówno w części ustnej, jak i w części pisemnej, na danym poziomie, wynosi 50 zł brutto. Opłata ta stanowi dochód budżetu państwa.
4. Opłatę za egzamin maturalny, o której mowa w pkt. 3., wnosi się w terminie od 1 stycznia 2019 r. do 7 lutego 2019 r. na rachunek bankowy wskazany przez dyrektora okręgowej komisji egzaminacyjnej.
Wpłat należy dokonywać na konto: termin wnoszenia opłat minął
W tytule wpłaty należy podać: imię i nazwisko zdającego, PESEL, przedmiot, poziom egzaminu. Nieprzekraczalny termin wpłaty upływa 7 lutego 2019 r.
5. Opłata, o której mowa w pkt. 1.– 4., nie podlega zwrotowi w razie rezygnacji z przystąpienia do egzaminu bądź nieprzystąpienia do egzaminu.
6. Dowód wniesienia opłaty za egzamin maturalny absolwent składa dyrektorowi okręgowej komisji egzaminacyjnej w terminie od 1 stycznia 2019 r. do 7 lutego 2019 r.