Wycieczka do Arboretum w Rogowie

20160531_104552
We wtorek 31.05.2016 r. uczniowie klas I a, I d, II c byli na wycieczce w Arboretum w Rogowie.
Wyjazd był nagrodą w projekcie edukacyjnym „Z ekologią na TY” i miał na celu poznanie jednego z największych ogrodów w Polsce, który jest jednostką organizacyjną Leśnego Zakładu Doświadczalnego w Rogowie, w skład którego wchodzi także Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej, położonego w dawnym siedlisku leśnym o charakterze parku leśnego. Uczniowie zwiedzali z przewodnikiem obszar, na którym znajdują się jedne z najbogatszych i najciekawszych kolekcji drzew i krzewów Europy Środkowo-Wschodniej, a całości dopełniają leśne powierzchnie doświadczalne z obcymi gatunkami drzew leśnych i alpinarium. Młodzież  poznała walory turystyczne i historyczne naszego regionu, ugruntowała zainteresowania krajoznawczo-turystyczne, wykształciła zasady czynnego wypoczynku i przekonanie o twórczej i rzeczowej współpracy z nauczycielem w kształtowaniu właściwych zasad i norm zachowania się w miejscach publicznych i różnorodnych umiejętności ogólnych i przedmiotowych oraz asertywnego zachowania w grupie społecznej.

Kierownikiem wycieczki była p. Anna Maliszewska, a opiekunami p. Bogusław Łukaszewski i p. Małgorzata Siatkowska. Sponsorem wycieczki była Szkolna Rada Rodziców, a nagrody książkowe ufundował Referat Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska – za co bardzo dziękujemy.

Dopisała wszystkim świetna pogoda, dobre humory oraz przecudnie kwitnące różaneczniki.

red. Anna Maliszewska