Zakończenie roku szkolnego w Gimnazjum nr 1

1
Dnia 22 czerwca o 10.00 rano w budynku gimnazjum odbyło się uroczyste zakończenie roku dla klas II i III. Uczniowie, rodzice i nauczyciele po raz przedostatni spotkali się, by pożegnać absolwentów jeszcze istniejącej placówki.

Swoją obecnością zaszczycił nas pan dyrektor Bogusław Łukaszewski, który ciepło i  serdecznie powitał młodzież, porozmawiał z uczniami o ich planach nie tylko na wakacje, ale również na ciąg dalszy edukacji. Następnie pani wicedyrektor Grażyna Głowacka zaprezentowała zebranym osiągnięcia i sukcesy uczniów. Oklaskom, nagrodom i gratulacjom nie było końca.

Na zakończenie spotkania odchodzące klasy III zaprezentowały część artystyczną w  nietypowej odsłonie. Uczniowie i nauczyciele zamienili się rolami! Młodzież stała się gronem pedagogicznym i egzaminowała swoich dotychczasowych belfrów. Pytania i zadania były trudne, podchwytliwe, a przede wszystkim zabawne i zaskakujące. Na szczęście wszystkim "uczniakom" udało się zdać egzamin śpiewająco.
Jeszcze tylko życzenia udanych wakacji oraz prośba o bezpieczeństwo w czasie letniego wypoczynku i już nasi podopieczni zmierzają do swoich sal, by odebrać świadectwa i pożegnać się z  wychowawcami.

10 miesięcy ciężkiej pracy minęło jak jeden dzień.

Pozostaje nam życzyć Wam, drodzy uczniowie, radości z każdego słonecznego dnia, wspaniałych przygód, niezapomnianych wrażeń i słodkiego leniuchowania bez podręczników, zeszytów i porannego wstawania.

Do zobaczenia we wrześniu!