Zapraszamy na V Edycję Konkursu Historycznego

69730084_2510474702344157_4111760707165356032_n
Mamy zaszczyt zaprosić Uczniów szkół ponadgimnazjalnych, znajdujących się na obszarze działania Oddziału IPN w Łodzi,
do udziału w V Edycji Konkursu Historycznego.
Gloria Victis! Życie i działalność pułkownika Witolda Pileckiego

Patronat nad organizacją przedsięwzięcia objęli Prezes Instytutu Pamięci Narodowej
dr Łukasz Kamiński oraz Prezydent Miasta Piotrkowa Trybunalskiego Krzysztof Chojniak.
     Konkurs składa się z dwóch etapów: pierwszy etap odbędzie się 02 marca 2015 r. o godz. 12.00 w szkołach, które zgłosiły się do konkursu, drugi – 25 maja 2015r. o godz. 12:00 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Piotrkowie Trybunalskim.

Każdy etap będzie miał formę testu: pierwszy sprawdzi wiedzę uczestników
z zakresu historii Polski pod okupacją niemiecką i sowiecką w latach 1939–1945, drugi będzie dotyczył życia i działalności pułkownika Witolda Pileckiego.
       Zgłoszenia udziału prosimy nadsyłać do 20 lutego 2014 r. na adres mailowy     pawel.kowalski@ipn.gov.pl

Organizatorami przedsięwzięcia są:
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Piotrkowie Trybunalskim,
Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi,
Klub Historyczny im. gen. Stefana Roweckiego „Grota" w Piotrkowie Trybunalskim

Honorowy patronat nad konkursem objęli:
dr Łukasz Kamiński, prezes Instytutu Pamięci Narodowej oraz Krzysztof Chojniak, Prezydent Miasta Piotrkowa Trybunalskiego.