Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1
im. rtm. Witolda Pileckiego w Piotrkowie Trybunalskim
800 lat Piotrkowa Trybunalskiego

Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Piotrkowie Trybunalskim Mistrzem Grarantanny Cup!

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 6 =
zdjęcie
Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Piotrkowie Trybunalskim Mistrzem Grarantanny Cup!
 Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Piotrkowie Trybunalskim Mistrzem Grarantanny Cup! 
Grarantanna Cup to cykl różnego typu aktywności internetowych. Jest pierwszym w Polsce turniejem e-sportowym, w którym uczestniczą uczniowie z całej Polski.  Ogólnopolskie przedsięwzięcie organizowane  przez Ministerstwo Cyfryzacji i Klub Młodego Programisty online  miało na celu zagospodarować wolny czas młodzieży w trakcie akcji #zostańwdomu.  Zawody rozpoczęły się 1 kwietnia br. Ostatni finał  odbył się 16 maja.  W całym turnieju wzięło udział 78 542 graczy i 9732 drużyny. Przez ostatnie półtora miesiąca odbywały się turnieje w czterech grach: Brawl Stars, FIFA 20, League of Legends i Counter Strike: Global Offensive- to jedne z najpopularniejszych  gier na świecie.  Przy organizacji Ministerstwo Cyfryzacji współpracowało z największą na świecie firmą  e-sportową- ESL. Nagrodami w turnieju były fotele gamingowe, monitory, smartfony, słuchawki i myszki- dla zwycięzców przygotowano nagrody o łącznej wartości 50 tysięcy złotych. Dodatkowo najlepsi zawodnicy mogli wygrać dla swojej szkoły pracownię multimedialną ufundowaną przez OSE NASK. W sumie do wygrania było osiem takich pracowni.  Koszt jednej  to około 35000 zł

Mamy ogromny zaszczyt przekazać miłą wiadomość, że dzięki ogromnemu zaangażowaniu  wirtualnemu   naszych uczniów, a przede wszystkim zwycięzcy FIFA20- Piotra Szczepanika  z klasy 3ti2 - nasza szkoła   wygrała  pracownię multimedialną, wyposażoną w 16 komputerów. Turniej, w którym brał udział Piotr, był  podzielony na dwie edycje, do których można było awansować  poprzez bycie w najlepszej szesnastce eliminacji. W pierwszym finale było 7 rund kwalifikacyjnych, a w drugiej już 6.  Piotr Szczepanik zajął I miejsce  w ogólnopolskiej grze FIFA 20 i w zaszczytny  sposób przyczynił się do wygranej naszej szkoły.  Jesteśmy jedną z ośmiu ogólnopolskich szkół, do których trafi  prestiżowa nagroda.

Gratulujemy naszym uzdolnionym informatykom!!!

Przekazanie nagrody przez fundatora, firmę NASK, odbędzie się we wtorek, 23.06.2020r. o godzinie 14.00
 Szczegółowe informacje znajdują się na stronie Ministerstwa Cyfryzacji: https://www.gov.pl/web/cyfryzacja/poznaj-mistrzow-grarantanny-cup.
 
powrót