Gimnazjum nr 1 w Piotrkowie Trybunalskim
im. Stanisława Konarskiego

"Gdybym Był Radnym"

XI Edycja Międzygimnazjalnego Konkursu "Gdybym Był Radnym".
Komisja konkursowa w składzie:
- Jaśmina Leśniewska (przewodnicząca),
- Grażyna Przybysz ( sekretarz),
Piotr Szymczyk ( członek komisji),
- Renata Śpiewak (członek komisji)
po zapoznaniu się z 28 pracami nadesłanymi przez gimnazjalistów z Piotrkowa i powiatu postanowiła przyznać:

• I miejsce dla Szymona Gniteckiego z Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego nr 1 w Piotrkowie Trybunalskim,

• II miejsce dla Jakuba Dziadczyka z Gimnazjum w Woli Krzysztoporskiej,
• III miejsce dla Kingi Ozimek z Gimnazjum w Szydłowie i ex aequo dla Jakuba Fijałkowskiego z Gimnazjum nr 1 w Piotrkowie.

Ponadto komisja przyznała 6 wyróżnień dla:

• Daniela Pawłowskiego z z Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego nr 1 w Piotrkowie Trybunalskim,
• Adrianny Stachawskiej z z Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego nr 1 w Piotrkowie Trybunalskim,
• Magdaleny Dudzińskiej z Gimnazjum nr 1 w Piotrkowie Trybunalskim,
• Julii Gieszcz z Gimnazjum w Wolborzu,
• Karoliny Kluzowskiej z Gimnazjum w Wolborzu,
• Piotra Gołdynka z Gimnazjum nr 4 w Piotrkowie Trybunalskim.

Ponadto komisja przyznała specjalne wyróżnienie dla Pauliny Kacperskiej z Gimnazjum w Szydłowie za oryginalną formę pracy – wiersz.
Członkowie komisji zwrócili uwagę na wysoki poziom merytoryczny prac, wymagający od uczestników nie tylko znajomości funkcjonowania samorządu gminnego i roli radnego, jaką w nim pełni, ale również wiedzy nt. funduszy unijnych.
Nagrodzone i wyróżnione prace są dowodem dużego zaangażowania i kreatywności gimnazjalistów, którzy, obserwując rzeczywistość, widzą potrzeby ulepszania swojej malej Ojczyzny.
Komisja dziękuje również nauczycielom za opiekę merytoryczną i inspirację dla swoich uczniów. Szczególne słowa uznania kieruje do pani Wandy Rudeckiej z ZespołuSzkolno-Gimnazjalnego nr 1 w Piotrkowie Trybunalskim za wysoki poziom prac wszystkich uczniów biorących udział w konkursie.