Gimnazjum nr 1 w Piotrkowie Trybunalskim
im. Stanisława Konarskiego

Dzień Otwarty 2016

Jedynka "otworzyła drzwi" dla szóstoklasistów.
Jak co roku Gimnazjum nr 1 otwiera swe podwoje, by zaprosić wszystkich chętnych do zwiedzenia swoich (nie takich znowu skromnych progów). A jest się czym poszczycić i zachęcić do bycia uczniem „Jedynki”!

Inauguracją spotkania była część artystyczna przygotowana przez uczniów gimnazjum wraz z wychowawcami. Występy były okazją do zaprezentowania szerszej publiczności uzdolnień, talentów i pasji uczniowskich oraz wskazówką dla przyszłych gimnazjalistów – podpowiedzią, czym można się wykazać w murach nowej szkoły. Po części artystycznej szóstoklasiści udali się na zwiedzanie budynku.

Gimnazjum nr 1 posiada wspaniałą
ekopracownię, która była wręcz oblegana przez uczniów. Posiada najnowocześniejszy sprzęt multimedialny, ciekawe plansze dydaktyczne, projektor, wizualizer, aparat fotograficzny, walizki eko-badacza, zestawy do badania powietrza, wody, gleby, mikroskopy, gry dydaktyczne i wiele innych.
Nie mniejszym powodzeniem wśród zwiedzających cieszyła się
pracownia fizyczno-chemiczna, gdzie przeprowadzano szereg skomplikowanych doświadczeń i eksperymentów.
Pracownia informatyczna to miejsce dla przyszłych specjalistów IT i miłośników nowinek technologicznych – tutaj nauka jest czystą przyjemnością.
Nie inaczej rzecz się ma w nowoczesnej
pracowni językowo-multimedialnej. Tu uczniowie szlifują znajomość języków obcych dzięki nowoczesnym stanowiskom wyposażonym w laptopy, słuchawki i interaktywne programy dydaktyczne.
Taka baza dydaktyczna pozwala na zapewnienie uczniom szerokiego wachlarza zajęć pozalekcyjnych. Każdy uczeń znajdzie tu coś dla siebie: koła językowe, plastyczne, teatralne, filmowe, przedmiotowe, maratony filmowe, spotkania z przedstawicielami IPN, liczne wyjazdy do teatru, kina, MOK-u, zajęcia plenerowe, sportowe, dyskoteki, wolontariat i wiele innych.

Położenie szkoły w spokojnej okolicy (obok parku miejskiego) również pozytywnie wpływa na samopoczucie i rozwój uczniów. Zimą
gimnazjaliści korzystają z lodowiska, w cieplejsze dni ze Stadionu Concordii. W szkole najważniejsze jest bezpieczeństwo i przyjazna atmosfera – to podkreślają zarówno uczniowie jak i ich rodzice. Zwłaszcza uczniowie klas pierwszych cieszą się z przybycia do „Jedynki”, do tej pory bali się tak zwanego „kocenia”. Teraz wiedzą, że ten problem jest obcy ich szkole.

To wszystko sprawia, że uczniowie z radością i pełnym zaangażowaniem uczestniczą w życiu szkoły. Ma to przełożenie na osiągnięcia uczniów – zarówno w konkursach przedmiotowych jak i sportowych. Dzięki wsparciu nauczycieli i Dyrekcji placówki mają świadomość swojej wartości, są otwarci na świat, na ludzi, zmotywowani do zdobywania wiedzy i rozwijania swoich uzdolnień.

Szczegółową fotorelację z przebiegu uroczystości można zobaczyć w galerii: