Gimnazjum nr 1 w Piotrkowie Trybunalskim
im. Stanisława Konarskiego

Wycieczka do Ziemii Świętokrzyskiej

14 maja uczniowie klas I udali się na wycieczkę do Ziemi Świętokrzyskiej.
14 maja uczniowie klas I udali się na wycieczkę do Ziemi Świętokrzyskiej. Mieliśmy okazję obejrzeć odrestaurowany zamek w Chęcinach, zwiedzić miasteczko, posłuchać o jego historii i geologii terenu. Następnie udaliśmy się do Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni, gdzie poznaliśmy realia życia mieszkańców dawnych terenów wiejskich. Pogoda nie rozpieszczała, deszcz pokrzyżował nam plany. Na szczęście zdążyliśmy zrobić ognisko na terenie skansenu, zjeść ciepły posiłek i na zakończenie obejrzeliśmy kielecką "Sienkiewkę", czyli główną ulicę starej części Kielc - Sienkiewicza. W drodze powrotnej, przebijając się przez strugi deszczu, odwiedziliśmy starego znajomego - Dąb Bartek.
Opiekunami wycieczki byli: pani Maria Kanik, pan Piotr Szymczyk i pani Jaśmina Leśniewska.