Gimnazjum nr 1 w Piotrkowie Trybunalskim
im. Stanisława Konarskiego

Wycieczka klas drugich.

9 października klasy II wraz z opiekunami udały się na wycieczkę do Wrocławia.

Pogoda dopisała. Może było trochę chłodno, ale najważniejsze, że nie padało i można było podziwiać to piękne i romantyczne miasto w pełnej krasie. Uczniowie spacerowali malowniczymi uliczkami starego miasta. Zwiedzili Rynek Główny, Plac Uniwersytecki, Stary Ratusz, Sukiennice i Przejścia, Katedrę św. Jana Chrzciciela, Kościół Św. Krzyża i św. Bartłomieja, Most Tumski. Następnie oglądali niezapomniane dzieło Kossaka, czyli "Panoramę Racławicką" i poznawali dzieje Polski z okresu insurekcji kościuszkowskiej. Na zakończenie dnia czekała na nich wizyta w Afrykarium (część wrocławskiego zoo), gdzie poznawali zwierzęcych mieszkańców czarnego lądu.Młodzież zakochała się w tym mieście i niewykluczone, że wielu z nich chętnie zawita tu podczas wakacyjnych podróży.
Opiekunkami wycieczki były: pani mgr Maria Kanik, pani mgr Agnieszka Kulbat oraz pani mgr Jaśmina Leśniewska.

Zdjęcia z wycieczki dostępne na naszej stronie na fb https://www.facebook.com/Gimnazjum-nr-1-w-Piotrkowie-Trybunalskim-498741796840267/