Gimnazjaliści świętują zakończenie półrocza.

20180126_103556
Ostatni dzień przed feriami zimowymi jest tradycyjnie „Świętem Szkoły” obchodzonym corocznie przez gimnazjalistów.
Tego dnia uczniowie prezentują się w zupełnie innej odsłonie: stają się tancerzami, wokalistami i aktorami.

Uczniowie klas drugich przedstawiają układy taneczne: obowiązkowy i dowolny. Tego pierwszego uczą się podczas lekcji wychowania fizycznego do wybranej przez siebie muzyki. Układ dowolny zależy wyłącznie od pomysłowości uczniów.

Młodzież z klas trzecich bierze udział w konkursie „karaoke”. I tu muszą wykazać się kreatywnością, ponieważ ocenie podlegają: wykonanie, choreografia i „wrażenie artystyczne”.

Przygotowania do Święta Szkoły rozpoczynają się już wiele tygodni wcześniej, a sam występ jest tak wspaniale przygotowany, że można odnieść wrażenie, że to nie uczniowie, a profesjonaliści pojawiają się na scenie. Świetna praca zespołowa wywołuje tyle pozytywnych emocji wśród uczestników i widzów, że jeszcze przez wiele dni wracają myślami do chwil spędzonych na scenie.

Wioletta Leśniewska