Jeszcze lepsza jakość kształcenia zawodowego w ZSP nr 1

T1
Jeszcze lepsza jakość kształcenia zawodowego w ZSP nr 1
W środę 1 lipca podpisane zostały w Łodzi przez Wicemarszałka Województwa Łódzkiego pana Zbigniewa Ziembę oraz dyrektora ZSP nr 1 Pana Bogusława Łukaszewskiego umowy dotyczące realizacji projektów zawodowych. Decyzję o przeznaczeniu 11,7 mln złotych na poprawę jakości kształcenia w Piotrkowie i powiecie podjął Zarząd Województwa Łódzkiego.

Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 pozyskał środki, dzięki którym możliwe będzie uruchomienie aż trzech projektów: „Centrum Doskonalenia Kwalifikacji”, „Międzynarodowe Standardy w Elektronice” oraz „Nowoczesne wyposażenie – lepsze wykształcenie”.

Cieszymy się niezmiernie, że nasi uczniowie będą mogli w nowoczesnych pracowniach zdobywać wiedzę i rozwijać swoje zainteresowania w zakresie mechatroniki, elektroniki i informatyki. Młodzież kształcąca się w TePeeSie będzie również mogła brać udział w płatnych stażach, dzięki którym już na etapie szkoły średniej zdobędzie niezwykle cenną wiedzę praktyczną.
red. J.L.