KONKURS PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ “SING ME YOUR SONG AGAIN” 2018

plakat_2017

Piotrków Trybunalski, 21 lutego 2018 r.

VI MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ
“SING ME YOUR SONG AGAIN” 2018

REGULAMIN KONKURSU

Organizatorem konkursu jest Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Piotrkowie Trybunalskim ul. Roosevelta 1. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych Piotrkowa Trybunalskiego i Powiatu.

Cele konkursu:
  • popularyzacja piosenek krajów obcych,
  • doskonalenie umiejętności wokalnych i językowych uczniów,
  • zainteresowanie młodzieży językami obcymi,
  • zachęcenie do prezentacji własnej interpretacji utworów.

1. Warunki i zasady konkursu:
  • przedmiotem konkursu jest wykonanie piosenki w języku obcym,
  • zgłoszoną szkołę może reprezentować 1 - 3 wykonawców,
  • repertuar dowolny: od hitów lat 60-tych po współczesne przeboje,
  • uczestnicy prezentują utwór wyłącznie w języku obcym z podkładem muzycznym nagranym na płycie CD, na nośniku USB lub z akompaniamentem na żywo,
  • laureatów wyłoni Komisja Konkursowa powołana przez dyrektora ZSP nr 1,
  • nagrody przyznawane będą za I, II i III miejsce,
  • publiczność poprzez głosowanie przyzna jednemu uczestnikowi nagrodę publiczności,
  • wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy, a ich nauczyciele pisemne podziękowania.

2. Termin konkursu:
  • konkurs odbędzie się 12 kwietnia 2018 r. (czwartek) o godzinie 11:00 na sali gimnastycznej w Zespole Szkół Ponadgimnazjanych nr 1,
  • wręczenie nagród i dyplomów odbędzie się w tym samym dniu po zakończonej prezentacji muzycznej uczestników.

3. Kryterium oceny stanowić będą:
  • pamięciowe opanowanie tekstu,
  • walory głosowe i muzykalność,
  • ogólne wrażenie sceniczne.

4. Zgłoszenia uczestników:
Wypełnioną kartę zgłoszeniową i nośnik USB z podkładem muzycznym w zaklejonej i opisanej kopercie (lub zgłoszenie o akompaniamencie na żywo) prosimy dostarczyć najpóźniej do dnia 4 kwietnia 2018 r. (środa) do sekretariatu Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1, ul. Roosevelta 1, 97-300 Piotrków Trybunalski. Sekretariat jest otwarty od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 – 15.30.

Organizatorzy zapewniają uczestnikom: nagłośnienie, 2 mikrofony, odtwarzacz CD, laptop. Uczestnikom występującym z akompaniamentem na żywo organizatorzy nie zapewniają instrumentów.
Wszelkie pytania dotyczące organizacji konkursu prosimy kierować na adres: elaszperna@op.pl lub telefonować pod numer 507 424 496.

Organizatorzy:
Żaneta Cypel