Łódzkie Dni Informatyki 2017

20171122_132012_m
W dniu 22.11.2017r. uczniowie klasy 3ti1: Szymon Bartosiewicz, Dominik Cieślik, Maciej Góźdź, Szymon Zając
wraz z wychowawcą panem Mateuszem Mojką wzięli udział w Łódzkich Dniach Informatyki zorganizowanych przez Politechnikę Łódzką, i ITC: Polska Centralna Klaster. W ramach wydarzenia uczniowie wysłuchali wykładu pt. „Jak zacząć światową karierę w branży gier komputerowych?” (prelegenci: dr hab. inż. Adam Wojciechowski, Politechnika Łódzka; Grzegorz Rdzany, Techland) oraz wzięli udział w warsztatach „Sztuczna inteligencja i Deep Learning - jak nauczyć komputer rozumieć otaczający nas świat” (prowadzący: Paweł Kapusta - Instytut Informatyki Stosowanej Politechniki Łódzkiej).

W programie znalazł się również czas na przyjrzenie się nowym technologiom prezentowanym w rozmieszczonych na terenie Centrum Technologii Informatycznych Politechnik Łódzkiej showroomach. Obejrzeć można było m.in.: jaskinię 3d, drukarki 3d, gogle rzeczywistości rozszerzonej Microsoft Holo Lens i sprzęt do motion capture.

W osobnym pomieszczeniu prezentowano również gry stworzone przez studentów PŁ. Osobnym punktem programu był wreszcie lunch połączony z prezentacją nowo otwartej Przystani Sportu – kompleksu sportowego PŁ. Uczniowie wyrazili zadowolenie z warsztatów i ŁDI jako całości a zdobytą wiedzą obiecali podzielić się z kolegami.

Mateusz Mojka
red. J.L.