Międzynarodowy Dzień Muzyki

20171002_111910
Dnia 2 października 2017 r. uczniowie gimnazjum przy ZSP nr 1, uczcili Międzynarodowy Dzień Muzyki.
Z inicjatywy nauczyciela muzyki pani Jolanty Trojanowskiej zorganizowany został niecodzienny koncert w Szkole Podstawowej nr 11.

Utalentowani gimnazjaliści wykonali ciekawe kompozycje m.in. na wiolonczeli, klarnecie i gitarze. Przybliżyli brzmienie instrumentów, ich budowę i tajniki gry, nie zabrakło również piosenki. Kilkoro spośród występujących na scenie uczniów, to absolwenci SP nr 11. Występ był okazją do spotkania z muzyką i integracji środowisk. Ten wyjątkowy dzień obchodzony jest corocznie na całym świecie 1 października począwszy od 1975 roku z inicjatywy amerykańskiego skrzypka i wirtuoza Yehudi Menuhina, ówczesnego prezydenta Rady Unesco. Stał się on okazją do pokazania wyjątkowości muzyki, promowania jej twórców i wykonawców."

red. J.L.