Promocja monety z serii Wyklęci przez komunistów Żołnierze Niezłomni z wizerunkiem rotmistrza Witolda Pileckiego.

_X1T2584
W piątek 6 października 2017 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. rtm. Witolda Pileckiego w Piotrkowie Trybunalskim odbyła się promocja monety z wizerunkiem patrona szkoły,
wydanej z końcem września przez Narodowy Bank Polski w ramach serii Wyklęci przez komunistów Żołnierze Niezłomni. Rotmistrz Witold Pilecki ps. „Witold” to kolejna postać upamiętniona monetą okolicznościową przez Narodowy Bank Polski w ramach serii Wyklęci przez komunistów żołnierze niezłomni poświęconej bohaterom polskiej wolności. Prezentacji dokonał dyrektor Narodowego Banku Polskiego oddział w Łodzi. Następnie  uczniowie klas pierwszych wzięli udział w prowadzonych przez pracowników Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Łodzi quizie i zajęciach z puzzlami edukacyjnymi „IV rozbiór Polski”, przypominających postać Rotmistrza. Najlepsza okazała się klasa 1 Ta,  następne miejsca przypadły klasą: 1 Tb1, 1 Ti2. Zwycięscy otrzymali nagrody ufundowanie przez Narodowy Bank Polski oraz Instytut Pamięci Narodowej oddział w Łodzi.

S.W