Spotkanie z Małgorzatą Kupiszewską.

maxresdefault
Małgorzata Kupiszewska, koordynator i pomysłodawca projektu Rotmistrz Pilecki Bohater Niezwyciężony, była 10 października 2017 r. naszym gościem.
Głównym celem tego przedsięwzięcia było wydanie „Raportu Witolda” (relacja z obozu w Auschwitz). Małgorzata Kupiszewska przeprowadziła lekcję w klasie III A. Dzięki zajęciom młodzież mogła przeżyć to co rotmistrz w najgorszym dla siebie i Polski czasie. Metody wykorzystane w trakcie zajęć były efektywne i przyczyniły się do zaktywizowania i zintegrowania uczniów. Energia wykładowcy stała się energią młodzieży. Kolejnym elementem wizyty było spotkanie z uczniami mające na celu przedstawienie projektu jakim było wydanie Raportu Witolda. Publikacja jest pierwszym tego typu materiałem przedstawiającym dokładną relację Witolda Pileckiego z pobytu w obozie koncentracyjnym. Raporty Pileckiego przekazane przez panią Małgorzatę Kupiszewską szkole, bez wątpienia będą wspaniałym materiałem dydaktycznym dla nauczycieli, zaś uczniowie będą mogli w pełni poznać losy patrona swojej szkoły.

S.W