UROCZYSTA MSZA ŚWIĘTA POŚWIĘCONA PAPIEŻOWI JANOWI PAWŁOWI II Z UDZIAŁEM MŁODZIEŻY Z NASZEJ SZKOŁY

IMG_20180527_092055
27 maja 2018r. w Kościele Matki Bożej Bolesnej w Parafii Nawiedzenia N.M.P. przy ul. Śląskiej  uczestnicy mszy świętej obejrzeli montaż słowno- muzyczny przygotowany przez gimnazjalistów pod kierunkiem  pań: Ewy Szmańdy, Renaty Zajdy, Bożeny Dyr. O oprawę muzyczną zadbała pani Jolanta Trojanowska wraz z chórem szkolnym.
„Zwykły... Niezwykły…  Człowiek Święty. Myślą i mową zadziwiał wszystkich.”
Tymi słowami uczniowie rozpoczęli program artystyczny poświęcony Janowi Pawłowi II, który zostawił w swoim bogatym pontyfikacie znamienne słowa modlitwy, poezję. Ojciec Święty był osobą niezwykłą, która zmieniała świat na lepsze, pomagała godnie żyć. Wydarzenia z życia naszego papieża rodaka ilustrował prezentowany w tle film, który potęgował wzruszający nastrój.

Wymowne teksty, wiersze, piosenki dzięki wrażliwym młodym ludziom rozbrzmiewały w murach kościoła i z pewnością przeniknęły do serc zgromadzonych, o czym świadczyły podziękowania, ciepłe i życzliwe słowa.

Gimnazjaliści z przejęciem wygłaszali swoje kwestie, przypomnieli najważniejsze wypowiedzi Papieża i podkreślili, że ”mamy oparcie w słowach wypowiedzianych kiedyś, wypowiadanych nadal z wielkim drżeniem, by nic w nich nie zmienić”.

Renata Zajda