Wycieczka Malbork – Trójmiasto

63313498_823469654703454_391706935860133888_n
W dniach 12-14 czerwca 2019 r. uczniowie z klas 2ti1, 1ti1, 1ta i 1c uczestniczyli w wycieczce, podczas której odwiedzili Gdańsk, Gdynię, Sopot i Malbork.
Pierwszy dzień upłynął na zwiedzaniu Westerplatte oraz rejsie statkiem stylizowanym na XVII wieczny galeon po porcie gdańskim.

Drugi intensywny dzień uczestnicy spędzili w Gdańsku, odwiedzając jego najatrakcyjniejsze miejsca, w tym: Drogę Królewską, Długi Targ, Fontannę Neptuna, Dwór Artusa, Zieloną Bramę, Kościół N.M.P, uliczkę Mariacką i Długie Pobrzeże. Ogromne wrażenie wywarł na wszystkich pobyt w Muzeum II Wojny Światowej. Nie zabrakło także spaceru po sopockim molo.

Ostatnim punktem trzydniowej wyprawy był pobyt w Zamku Wielkich Mistrzów Krzyżackich w Malborku. Wspaniała pogoda umożliwiła również spacery po nadmorskiej plaży w Rewie oraz podziwianie zachodu słońca.

Nad bezpieczeństwem uczniów czuwali: Jolanta Zielonka, Wioletta Leśniewska, Ireneusz Chrzan i Szczepan Marusiński.