Wyjście do Mediateki

Wyjście do Mediateki w dniu 07.02.2020 r. klasa 3ti1.
Wyjście do Mediateki W dniu 07.02.2020 r. klasa 3ti1, której wychowawcą jest pani wicedyrektor Jolanta Zielonka wraz z opiekunem panem Wojciechem Franasem uczestniczyła w wyjściu do Mediateki na film „Złączyć się z narodem”. Film wyreżyserowany przez pana Jerzego Szkamruka przedstawia historie o potomkach polskich w Kazachstanie mieszkających tam do dziś, o tym jak Polacy zesłani przez Stalinowskie NKWD musieli podejmować się ciężkiej niewolniczej pracy, zabrano im wolność wiarę i dorobek całego życia. Dokument został wyemitowany w kinie studyjnym Piksel. Nie da się ukryć, że uczniowie po obejrzeniu tego dokumentu przyjęli przedstawione historie bardzo emocjonalnie i zachowali należyty szacunek dla osób zesłanych do Kazachstanu.
o obejrzeniu filmu uczniowie mieli okazję porozmawiać z reżyserem panem Szkamrukiem, który opowiedział jak trudno jest nagrać taki dokument i ile pracy trzeba włożyć w jego stworzenie. Musimy pamiętać o tym, że wśród osób z rosyjskim akcentem mogą być też nasi bracia, których marzeniem przez całe życie było wrócić do Polski i nie możemy ich oceniać , tak jak powiedział reżyser zapytajmy najpierw „Skąd pochodzicie? Kim jesteście?” „To są Polacy tacy sami jak my”.
Szkoła otrzymała zaproszenie od Agaty Rakowskiej z klasy 1D1, która jest członkiem Młodzieżowej Rady Miasta, natomiast zdjęcia i reportaż zrobił Uczeń Oskar Cygan z klasy 4ta.