Na terenie naszej szkoły działaj pedagodyz szkolni, pani Agnieszka Swat, pani Anna Krawczyńska Czapnik oraz Agnieszka Orłowska, które pracują  w następujących godzinach:

Godziny pracy pedagoga

Imię i nazwisko Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek
Agnieszka Swat 8.00-9.45
10.45-11.35
8.00-10.40
11.40-13.25
8.00-13.30 8.00-13.30 8.00-11.00
Agnieszka Orłowska 9.40-11.40   9.40-12.35 10.35-12.35 10.35-11.35
12.25-14.30
Anna Krawczyńska - Czapnik 12.20-14.20
15.10-17.10
      9.00-15.00

ANONIMOWA SKRZYNKA NA SYGNAŁY - SKRZYNKA ZAUFANIA

Drogi Uczniu:

– Nie bój się pytać, jeżeli czegoś nie wiesz. Pamiętaj, że nie ma głupich pytań.
– Ucz się systematycznie, żeby nie narobić zaległości, szybko poprawiaj jedynki.
– Staraj się nie spóźniać na lekcję i bądź kulturalny(a). Twoje zachowanie w szkole jest tak samo ważne jak oceny.
– Pamiętaj, że aktywność na początku zapewni Ci spokój pod koniec roku.
– Staraj się nie zwracać na siebie uwagi, noś strój czysty, schludny, nie wyzywający.
– Szanuj siebie, nie daj się poniżać. O pomoc zwracaj się do wychowawcy lub pedagoga szkolnego.
– Zdarza się tak, że stare przyjaźnie kończą się w gimnazjum. Nie zrażaj się tym, szukaj nowych przyjaciół.
– Dystans między Tobą a nauczycielem nie jest taki duży, jak Ci się wydaje. Staraj się Go zrozumieć tak, jak chciałbyś żeby on zrozumiał Ciebie.
– Nie poddawaj się pierwszym niepowodzeniom. Nie bądź pesymistą, myśl POZYTYWNIE.

Jeśli:
•       Chcesz porozmawiać o swoich problemach?
•       Nie potrafisz porozumieć się z koleżankami i kolegami?
•       Czujesz, że nikt Cię nie rozumie, jesteś samotny?
•       Masz trudności z nauką?
•       Masz problem i nie wiesz, jak go rozwiązać?
•       Chciałbyś pomóc innym, nie wiesz w jaki sposób?
•       Masz ciekawe pomysły, którymi chcesz się podzielić?

PAMIĘTAJ NIE MUSISZ BYĆ BEZRADNY W OBLICZU WŁASNYCH PROBLEMÓW!
Czekam na Ciebie w gabinecie znajdującym się na pierwszym piętrze.

POWODZENIA!

pedagog szkolny   mgr Agnieszka Swat

Szanowny Rodzicu!
•      Niepokoi Cię zachowanie dziecka?
•      Chcesz porozmawiać o dziecku i Waszych problemach?
•      Masz pytania dotyczące wyników nauczania dziecka i jego funkcjonowania w szkole?
•      Potrzebujesz wsparcia w procesie wychowania?
•      Masz pytania i nie wiesz do kogo się z nimi zgłosić?
•      Szukasz pomocy?
Panuje błędne przekonanie, że do pedagoga szkolnego lepiej nie chodzić, bo wtedy wszyscy będą wiedzieli, że my rodzice nie potrafimy sobie poradzić z wychowaniem dziecka. Nikt nie lubi przyznawać się głośno do porażek. Ale i nikt nas nie uczy jak wychowywać dzieci, więc nie czujmy się winni jego kłopotów z nauką, tylko powiedzmy sobie – jest problem, trzeba go rozwiązać.

Gdzie należy szukać pomocy!!!

w przypadku trudnej sytuacji materialnej : Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie tel. 044 6495136
w przypadku przemocy w rodzinie : Ośrodek Interwencji Kryzysowej tel. 044 6496468
w przypadku diagnozy i terapii psychologicznej: Poradnia Psychologiczno Pedagogiczna tel. 044 6465316
Policyjny Telefon Zaufania 044 6479090
Pomarańczowa Linia 0801140068 - pomoc rodzinom dzieci uzależnionych od alkoholu.

Załączniki artykułu