Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1
im. rtm. Witolda Pileckiego w Piotrkowie Trybunalskim
800 lat Piotrkowa Trybunalskiego

Osiągnięcia

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 9 =
  • 20.02.2020 r. Półfinały  Mistrzostw Województwa  w piłce siatkowej chłopców.
    I miejsce ZSP 1, reprezentacja w składzie: Abratkiewicz Bartosz 3tb1, Opala Kacper 3ta, Purgał Kacper 3ta, Baryła Grzegorz 4ti1, Rafke Jakub 4tc, Stainhauzer Jakub 4tc, Pałubski  Oskar 1B, Ostalec Bartłomiej 1ti2, Abratkiewicz Kacper 1ta, Matyjaszewski Igor 2tc, Kędzierski Szymon 2tb2, Starnowski Igor 1ti3
     
  • 11.02.2020 r. Konkurs patriotyczny  „Żołnierze Wyklęci obudźcie Polskę!”
    Do etapu regionalnego zakwalifikowali się: Maciej Trzaska 1A2, Patryk Nowak 1tb1,  Bartosz Wojtania 1tb1.
     
     
  • 5.02.2020 r. Turnieju Finałowym Mistrzostw Miasta w piłce siatkowej chłopców.
    I miejsce, reprezentacja w składzie:  Abratkiewicz Bartosz 3tb1, Opala Kacper 3ta,Purgał Kacper 3ta, Baryła Grzegorz 4ti1,  Rafke Jakub 4tc, Stainhauzer Jakub 4tc, Pałubski Oskar 1B, Wilk Mateusz 4tb2, Ostalec Bartłomiej 1ti2, Abratkiewicz Kacper 1ta, Matyjaszewski Igor 2tc, Kędzierski Szymon 2tb2, Pawełczyk Mateusz 1tc, Chmielewski Filip 1tc, Starnowski Igor 1ti3, Nowak Bartosz 1tb2
     
     
  • 29.01.2020 r. VIII Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Podatkach
    Do II etapu zakwalifikowali się: Przemysław Sipa 3ti1, Wiktoria Szymańska 3ti1, Natalia Czupryn 1D1, Kinga Jurek 1A1, Magdalena Maciak 3tb1, Weronika Wojtczyk 1A1.
     
     
     
  • 27.01.2020 r. Wewnątrzszkolny Konkurs Czytelniczo – Literacki „Twórczość nowelistyczna Stefana Żeromskiego”

    I miejsce: Karolina Kuchta - 1A2,
    II miejsce: Mateusz Stańczyk - 1tb3,
    III miejsce: ex aequo: Adam Gątkowski 1tb3, Anna Chrapek 3A, Amelia Szczepańska 3A, Weronika Kulikowska 3A.
    Wyróżnienia: Natalia Cieślak 3A, Weronika Lewańska 3A, Julia Dutkiewicz  1B2, Jakub Kuźnik 1C1.
     
     
  • 7.01.2020 r. Mistrzostwa Województwa w tenisie stołowy
    III miejsce, reprezentacja w składzie: Bernacki Patryk  1tb2, Dybała Kacper 1tb3, Świech Paweł 1ta1, Świech Piotr 1tb2
     
     
     
  • 5.12.2019 r. XV edycja Olimpiady Przedsiębiorczości
    Do eliminacji okręgowych zakwalifikowali się: Maciej Kotula 2tb1, Mateusz Mirowski 2tb1, Kacper Pawełczyk 2tb1, Kamil Bajerowski 2tb1, Mateusz Środa 2tb1, Dawid Gębarowski 2tb1
     
  • 22.11.2019 r.  XII Powiatowy Konkurs Recytatorski
    I miejsce Karol Drechna z kl. 1 ti3
 
  • 13.12.2019 r. Licealiada 2018/2019
     IV miejsce drużyna w składzie: Misztela Klaudia, Wysmyk Kamil, Jarzębski Bartłomiej, Gamrot Kacper  
 
  • 9.12.2019 r. Mikołajkowy Turniej Szachowy Szkół Ponadgimnazjalnych o Puchar Starosty Powiatu Piotrkowskiego – Piotra Wojtysiaka
    I miejsce drużyna w składzie:  Misztela Klaudia, Stępień Martyna, Tarnowska Natalia, Wysmyk Kamil, Jarzębski Bartłomiej, Gamrot Kacper, Bocheński Wiktor.
    Kamil Wysmyk indywidualnie zajął I miejsce, a Bartłomiej Jarzębski III miejsce. Wśród dziewcząt Klaudia Misztela zajęła II miejsce.
 
  • 07.12.2019 r. Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego
    Wśród dziewcząt I miejsce uzyskała Marysia Dolot uczennica klasy 1C2, chłopcy okazali się niemal bezkonkurencyjni zajmując: I miejsce - Dawid Bernacki (1tb2), II - Kacper Dybała (1tb3), IV - Piotr Świech (1tb2) oraz V - Paweł Świech (1ta1)
 
  • 06.12.2019 r. Półfinał wojewódzki w tenisa stołowego
    I miejsce w turnieju, reprezentacja w składzie: Bernacki Patryk I tb2, Dybała Kacper Itb3, Świech Paweł I ta1, Świech Piotr I tb2
 
  • 04.12.2019 r. Mistrzostwa Miasta w tenisie stołowym dziewcząt
    V miejsce, reprezentacja w składzie: Maria Dolot 1 C2, Julia Świstak 1 C1, Anna Pyłka 1 C1
 
  • 31.10.2019r. Mistrzostwa Miasta Szkół Ponadpodstawowych w Pływaniu
    Uczniowie naszej szkoły, po podsumowaniu wyścigu sztafetowego i występów indywidualnych zajęli II miejsce.
 
  • 18.11.2019r. Mistrzostwa Miasta w tenisie stołowym chłopców
    I miejsce w rozgrywkach grupowych
 
  • 6 i 14 listopada 2019r. odbyły się Mistrzostwa Miasta w piłce ręcznej chłopców
    III miejsce w finale
 
  • 29.11.2019r. Turniej szachowy Licealiada
    W eliminacjach powiatowych reprezentacja ZSP nr 1 zajęła I miejsce
 
  • 13.10.2019 r. Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych
    Chłopcy zajęli II miejsce, dzięki czemu awansowali do Półfinałów Mistrzostw Województwa
 
  • 27.09.2019 r. Finał Wojewódzki w Indywidualnych Biegach Przełajowych
    Michał Hajzler z 3 tb1 i Adam Kierlik z 2ti2 zajęli oni 43 i 48 miejsce
 
  • 23.09.2019r. Zawody Strzeleckie z Kbks-u
    Zajęliśmy I miejsce w konkurencji drużynowej pokonując inne szkoły z Piotrkowa
 
  • 27-28.04.2019r. Olimpiada z Wiedzy o Planowaniu i Zarządzaniu Karierą Zawodową
    Magdalena Maciak (2tb1) finalistką Olimpiady z Wiedzy o Planowaniu i Zarządzaniu Karierą Zawodową w Warszawie
 
  • 15.04.2019r. VI edycja konkursu Żołnierze Wyklęci obudźcie Polskę!
    V miejsce Jakub Cieśliczka (4ti1)
 
  • 10.04.2019r. Udział uczniów ZSP nr 1 w Mistrzostwach Polski w Lutowaniu we Włocławku
 
  • 06.04.2019r.  wręczenie nagród finalistom XII edycji  Ogólnopolskiego Konkursu o Nagrodę i Dyplom Prezesa Stowarzyszenia Inżynierów i Mechaników Polskich dla absolwentów średnich szkół technicznych „Technik Absolwent 2018”. Wyróżnienia otrzymali:
    Tomasz Traczyk – wyróżnienie w specjalności „technik mechatronik”
    Damian Kowalski –wyróżnienie w specjalności „technik mechatronik
    Maksymilian Pielesiek – wyróżnienie w specjalności „technik elektronik”
 
  • 16.03.2019r. Uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów i Ministra Edukacji Narodowej w roku szkolnym 2018/2019 odbyła się w środę na wydziale prawa. Marta Kwiecień uczennica klasy 3C oraz Magda Maciak uczennica klasy 2tb1 odebrały stypendia z rąk Wojewody łódzkiego.
 
  • 14.03.2019r. Udział przedstawicieli ZSP nr 1 w Konkursie „Wiedzy o Krwiodawstwie i Krwiolecznictwie"
 
  • 14.03.2019r. Udział uczniów ZSP nr 1 w VI edycji wojewódzkiego etapu Olimpiady Solidarności Dwie Dekady Historii
 
  • 01.02.2019r. I miejsce w Mistrzostwach Miasta w Halowej Piłce Nożnej
 
  • 03.12.2018r. Turniej Szachowy Puchar Starosty Powiatu Piotrkowskiego
    Drużyna zajęła III miejsce Kamil Wysmyk indywidualnie zajął I miejsce, a Jarzębski Bartłomiej VI miejsce
     
  • 01.12.2018r. Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego
    III miejsce – Julia Kuczerska (1B)
     
  • 30.11.2018r. Mistrzostwa Miasta Szkół Ponadgimnazjalnych w tenisie stołowym chłopców
    Drużynowo ZSP nr 1 III miejsce
     
  • wrzesień/październik 2018r. Cykl zawodów  lekkoatletycznych  w ramach współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży szkolnej. Organizatorem tych zawodów jest Miejski Szkolny Związek Sportowy  przy współpracy z OSIR w Piotrkowie i ZSP nr 1.
     
  • Mistrzostwa Miasta- powiatu w Indywidualnych  Biegach Przełajowych:
    Dziewczęta(40 startujących) Marcelina Kowalska 2A -  II miejsce
    Chłopcy(40 startujacych) : I miejsce  Norbert Kubus 4 tc , IV miejsce Michał  Hajzler 2 tb1 , V miejsce Michał Gadula 4ta, VII miejsce Adam Kierlik 1ti2 , IX miejsce Adam Przybył 1ti2
 
  • Mistrzostwa Piotrkowa Tryb. w Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej
    Drużynowo: dziewczęta IV miejsce ,
    chłopcy II miejsce
    Indywidualnie : Marcelina Kowalska 2A - I miejsce w skoku w dal , Katarzyna Sośniak 1B  III miejsce w biegu na 100 m , Adrianna Kowalska 3C VI miejsce w biegu na 100 m, sztafeta 4x100: Marcelina Kowalska 2 A, Katarzyna Sośniak 1B ,Klaudia Gumienna 1B, Adrianna Kowalska 3C.
    Konrad Zdonek 4 ta I miejsce w skoku w dal, Norbert Kubus 4 tc III miejsce w biegu na 1500 m. Michał Hajzler 2 tb1 IV miejsce w biegu na 1500 m., Bartłomiej Gal 1 tb1 V miejsce w biegu na 100 m, sztafeta 4x100 : Bartłomiej Gal 1 tb1, Roske Tomasz 3 ti2, Albert Sobala 4 ti 2, Konrad Zdonek 4ta.- III miejsce.
 
  • PÓŁFINAŁ Mistrzostw Województwa w Szkolnej Lidze LA
    Drużynowo Chłopcy  VI miejsce
    Indywidualnie :
    I miejsce w pchnięciu kulą 6 kg Krzysztof Nowak 4 tc,
    II miejsce w biegu na 1500 m. Norbert Kubus 4 tc
    III miejsce w skoku w dal Konrad Zdonek 4 ta
 
  • Mistrzostwa Miasta w sztafetowych Biegach Przełajowych:
    dziewczęta IV miejsce w składzie: Marcelina Kowalska 2A, Katarzyna Sośniak 1B ,Klaudia Gumienna 1B, Adrianna Kowalska3C, Staśkiewicz Zuzanna 1 ti2, Flasz Joanna 3C, Gawłowska Julia 1B, Leśniewska Julia 1B, Matyaszczyk Joanna 2A, Pawłowska Natalia 3C.
    chłopcy II miejsce w składzie: Norbert Kubus 4 tc, Michał  Hajzler 2 tb1, Michał Gadula 4ta, Adam Kierlik 1ti2 ,Dawid Prochoń3tb2, Piotr Adamczyk 1ti1 , Mateusz Stępień 1ti1 , Dawid Barczyk 3tb1, Damian Rzeźnik 3tb1 , Krystian Kosacki 2tc
 
  • 24.09.2018r.  Młodzieżowy międzyszkolny turniej strzelecki z kbks dla szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Piotrkowskiego.
    W konkursie zespołowym zajęliśmy II miejsce. W konkurencjach indywidualnych miejsca w pierwszej trójce zajęli: Klaudia Zimna oraz Hubert Walas.
     
  • 09.05.2018r. Tytuł Najlepszego Absolwenta w roku szkolnym 2017/2018 otrzymali:
 
V Liceum Ogólnokształcące  im. rtm. Witolda Pileckiego  
Angelika  Militowska   -  klasa 3A
Aleksandra Reszka –  klasa 3D
 
Technikum Mechaniczno-Elektryczne im. rtm. Witolda Pileckiego
Damian Karbowiak - klasa 4ti
Damian Kowalski –klasa 4tb
Tomasz Traczyk – klasa 4 tb.
 
  • 26.04.2018r. List gratulacyjny od Pani Minister Edukacji​ Narodowej Anny Zalewskiej skierowany do ucznia ZSP nr 1 Krystiana Kuleszy tegorocznego absolwenta technikum informatycznego, który przez cały cykl nauki od szkoły podstawowej miał 100 % frekwencję.
 
  • 25.04.2018r. XVIII edycja Konkursu Poetyckiego „I Ty bywasz poetą…
III miejsce Kinga Piera 3A
Wyróżnienie Monika Ziółkowska 2A
 
  • 19.04.2018r. XXII Przegląd Twórczości Artystycznej Uczniów szkół zawodowych - Konkurs fotograficzny.
II miejsce Albert Suski 2tb2
 
  • 15.04.2018r. Wewnątrzszkolny konkurs na zdjęcie z okładką książki w tle, ogłoszony przez bibliotekę szkolną w ramach popularyzacji czytelnictwa. Wyróżnienia otrzymały:
Marlena Cieślak i Marta Kwiecień z kl. 2C
 
  • 15.03.2018r. Mistrzostwa Miasta Piotrkowa Tryb. w piłce siatkowej chłopców szkół ponadgimnazjalnych – Licealiada. I miejsce dla ZSP nr 1
 
  • 24.02.2018r. XI edycja Ogólnopolskiego Konkursu o Dyplom i Nagrodę Prezesa Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich (SIMP) dla absolwentów średnich szkół technicznych „Technik -  Absolwent roku 2017”
Adam Baczewski- III miejsce;
Mateusz Kopański – III miejsce;
Łukasz Głowacki - wyróżnienie;
Kawiński – wyróżnienie;
Dawid Sala – wyróżnienie;
Adrianna Pędziwiatr – wyróżnienie;
Adrian Ałaszewski  – wyróżnienie;
Adrian Kowalski  – wyróżnienie;
Mateusz Wojtala  – wyróżnienie
 
  • 10.01.2018r. - Technikum Mechaniczno-Elektryczne im. rtm. Witolda Pileckiego najlepsze w Piotrkowie Trybunalskim w Ogólnopolskim Rankingu Perspektywy 2018. 8 miejsce w woj. łódzkim i 118 miejsce w kraju w kategorii „Technika” oraz 44 miejsce w Polsce, pod względem wyników egzaminu maturalnego.
     
  • 06.12.2017r. Mikołajkowy Turniej Szachowy Szkół Ponadgimnazjalnych o Puchar Starosty Powiatu Piotrkowskiego – Stanisława Cubały.
III miejsce dla drużyny w składzie:
IV miejsce indywidualnie Kamil  Wysmyk;
V miejsce indywidualnie Mateusz Zielonka
 
  • 05.12.2017r. Mikołajkowy turniej szachowy dla dzieci i młodzieży szkolnej” w ramach kampanii „Zachowaj trzeźwy umysł”.
II miejsce dla drużyny ZSP nr 1 w składzie:
 1. Zimna Klaudia (III D)
 2. Dębna Weronika (II Ti1 )
 3. Wysmyk Kamil (I Tb2)     
 4. Zielonka Mateusz (II Tc)    
 5. Boryca Tomasz (IV Tb)    
 6. Gamrot Kacper (I Tb1)
 
  • 23.11.2017r. XVIII Powiatowy Konkurs Literacki „Niesamowite opowieści o historycznej treści”.
I miejsce Damian Kowalski z klasy 4tb
 
  • 17.11.2017r. Stypendium Rady Ministrów dla uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1.
Szymon Bartosiewicz uczeń klasy III ti1
Amanda Turowicz uczennica klasy IIIA
 
  • 27.10.2017r. X Powiatowy Turniej Recytatorski pn.: „Emocje zakute w słowa – strofy o moim mieście”:
II miejsce Klaudia Szczepocka z klasy 1ti1 Wyróżnienie Kinga Piera z klasy 3A
 
  • 02.10.2017r. Mistrzostwa Miasta w Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej w ramach Licealiady:
(konkurencje indywidualne):
3 Filipek Jakub 4TI  (100m), 
4 Barczyk Dawid 2TB1 (100m),
2 Gadula Michał 3TA (400m),
2 Kubus Norbert 3TC (1500m),
4 Hajzler Michał 1TB1 (1500m),
2 Zdonek Konrad 3TA (skok w dal),
3 Teda Dominik 4TB (pchnięcie kulą 6kg),
4 Kozub Kamil 2TC (pchnięcie kulą 5kg).
 
II miejsce Sztafeta 4x100m chłopców z ZSP nr 1 w składzie: Niedźwiecki Bartosz 1tc, Barczyk Dawid 2tb1, Bełdowski Szymon 1ti1 oraz Filipek Jakub 4ti.
 
  • 29.09.2017r. Wojewódzki Zlot Młodzieży „ Nocne śpiewanie” w ramach obchodów Światowego Dnia Turystyki oraz 800-lecia istnienia Piotrkowa Trybunalskiego:
II miejsce w Grze Miejskiej dla drużyny z klasy 3 A oraz 3 D
Wyróżnienie w Konkursie Piosenki Turystycznej - skład zespołu: Aleksandra Reszka (3D) i Albert Suski (2tb2) oraz Julia Ślęzak (2A) i Adam Wypych (2A)
 
  • 28.09.2017r. Mistrzostwa Województwa w Indywidualnych Biegach Przełajowych:
15. Norbert Kubus  3tc
31. Michał Gajzler 1tb1
36. Gadula Michał 3ta
 
  • 25.09.2017r.
I miejsce w Młodzieżowym Międzyszkolnym Turnieju Strzeleckim z Kbks „Jesień 2017” dla szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Piotrkowskiego
 
  • 22.09.2017r. Mistrzostwa Powiatu  w  Indywidualnych Biegach Przełajowych:
1 Hajzler Michał 1tb1
2 Kubus Norbert 3tc
6 Gadula Michał 3ta
7 Prochoń Dawid 2tb2
9 Pachniewicz Jakub 3ti2
16 Niedźwicki Bartosz 1tc
24 Kosecki Krystian 1ta

  • 6. 04. 2017r.
Finał 18 Konkursu Wiedzy Geograficzno - Turystycznej o Regionie Łódzkim "Województwo w sercu Polski". VI miejsce dla uczennicy Julii Rusek z klasy 3C.
 
  • 06.03. 2017r.
Wyróżnienie dla ucznia Jakuba Cieśliczki, w finale wojewódzkim konkursu Żołnierze Wyklęci obudźcie Polskę
 
  • 13.12.2016r. 46. Edycja Konkursu Fotograficznego Cały Piotrków w kwiatach
 Konkurs rozstrzygany był w dwóch kategoriach:
- I kategoria – zieleń i kwiaty na tle zabytków i charakterystycznych dla Piotrkowa miejsc
I miejsce Albert Suski z klasy 1tb2
- II kategoria – ogródek, rabata lub ukwiecony balkon widoczne od strony ulic i traktów komunikacyjnych
Wyróżnienie Daria Głąbała z klasy 1C
 
  • 08.12.2016r. Wyróżnienie w VI edycji konkursu Moje drzewo genealogiczne.
Daria Głąbała z klasy 1C,
Weronika Dębna z klasy 1 ti1.
 
  • 06.12.2016r. Mikołajkowy Turniej Szachowy o Puchar Starosty Piotrkowskiego.  
IV miejsce w klasyfikacji drużynowej.
Indywidualnie:
V miejsce Mateusz Zielonka,
VI miejsce Tomasz Boryca.
 
  • 22.11.2016r. Konkurs czytelniczy:„Dobro musi zwyciężyć nad złem – „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza”.
I miejsce Marta Stobiecka z klasy 1A,
II miejsce Szymon Bartosiewicz z klasy 2ti1,
III miejsce Artur Cieślik z klasy 1ti1.
 
  • 19.11.2016r. Technikum Mechaniczno – Elektryczne im. rtm. Witolda Pileckiego - najlepsze w powiecie piotrkowskim według  badań Instytutu Badań Edukacyjnych. Na podstawie badania -  Edukacyjna Wartość Dodana (EWD), która ocenia przyrost wiedzy przez okres nauki w szkole ponadgimnazjalnej.
     
  • 18.11.2016 Wyróżnienie w XVII Powiatowym Konkursie Literackim pt. „Anioły są wśród nas”.
Natalia Grabowska z klasy 3C.
 
  • 27.10.2016r. IX Powiatowy Turniej Recytatorski pt. Emocje zakute w słowa - strofy w romantycznej odsłonie.
I miejsce Karolina Mirzejewska z klasy 3A, 
II miejsce - Kinga Piera z klasy 2A.
 
  • 20.10.2016r.  Mistrzostwach Miasta w Sztafetowych Biegach Przełajowych – I miejsce.
     
  • 18.10.2016r. Półfinał Województwa w Sztafetowych Biegach w Zelowie – II miejsce.
     
  • 3.10.2016r. Półfinał Mistrzostw Województwa Łódzkiego w Szkolnej Lidze LA.
W klasyfikacji drużynowej nasza szkoła zajęła IV miejsce w kategorii chłopców.
 
  • 3.10.2016r. Półfinał Mistrzostw Województwa Łódzkiego w Szkolnej Lidze LA.
W klasyfikacji drużynowej nasza szkoła zajęła IV miejsce w kategorii chłopców.
 
  • 5.10.2016r. Wyróżnienie w konkursie wojewódzkim za film „Wehikułem czasu do twórczości Sienkiewicza” w konkursie  filmowym „Być jak Hoffman” 
Marcin Wędzonka kl. 3tb.
 
  • 28.09.2016r. Mistrzostwa Województwa w Indywidualnych Biegach Przełajowych.
Norbert Kubus 2tc – 21 miejsce.
 
  • 23.09.2016r. Mistrzostwa Miasta w Indywidualnych Biegach Przełajowych.
    Norbert Kubus 2tc – II miejsce.

    21.09.2016r. Mistrzostwa Miasta w Szkolnej Lidze LA.
- drużynowo chłopcy II miejsce – 1001 pkt.
- indywidualnie :
 
1. Bieg na 100 m – Tomasz Wójcik 4td – I miejsce – 12.01
2. Bieg na 400 m – Rafał Bojanowski 2tc – II miejsce – 55,70
3. Bieg na 1500 m – Norbert Kubas 2tc – III miejsce - 4.50,51
4. Sztafeta 4x100 m – Jakub Filipek 3ti, Mariusz Wieczorek 4td , Tomasz Wójcik 4td, Klaudiusz Robak 2tb2– I Miejsce – 48,15
 
  • 19.09.2016r. Turniej strzelecki.
II miejsce w klasyfikacji drużynowej.
I miejsce w klasyfikacji indywidualnej dziewcząt – Angelika Militowska kl. 2A.
II miejsce w klasyfikacji indywidualnej chłopców – Aleksander Toma kl. 2ti.
 
  • 23.06.2016r. Uroczystość wręczenia wyróżnień najlepszym uczniom  i absolwentom piotrkowskich szkół.
Za najwyższe średnie nagrody otrzymali: Mateusz Kopański uczeń klasy 3tb oraz Katarzyna Krych – absolwentka V LO z klasy 3A oraz  Bartłomiej Gawron i Mateusz Pietrzkowski – absolwenci Technikum Mechaniczno – Elektrycznego z klasy 4tb.
 
  • 31.05.2016r. VI edycja konkursu Gloria Victis!!! Życie i działalność rtm. Witolda Pileckiego
Wyróżnienie Jakub Cieśliczka klasa 1 ti1
 
  • 06.05.2016r. Piotr Łabędź, Piotr Pałycha oraz Dawid Urbaniak, absolwenci naszego Technikum Mechaniczno- Elektrycznego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 otrzymali wyróżnienia w IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu o Dyplom i Nagrodę Prezesa SIMP „Technik Absolwent 2015”.
     
  • 23.04.2016r. Jury jednogłośnie uznało stoisko Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 za najlepsze podczas XVII Piotrkowskich Targów Pracy i Edukacji.
     
  • 19.04.2016r. II miejsce dla ZSP nr 1 w plebiscycie na "Najfajniejszą Szkołę Ponadgimnazjalną Powiatu Piotrkowskiego".
     
  • 19.04.2016r. Mistrzostwa Polski w Kickboxingu Juniorów i Seniorów w formule full contact
I miejsce Piotr Szwed (kat. 60 kg) z klasy 1tb2
 
  • 12.04.2016r. XVI Edycja Konkursu Poetyckiego „I Ty bywasz poetą”.
Wśród wyróżnionych wierszy w tomiku poetyckim opublikowane zostały utwory następujących uczniów naszej szkoły: Mateusza Kubickiego z klasy 1A, Katarzyny Stęplewskiej z klasy 3A oraz Joanny Zając  z klasy 3A.
 
  • 11.04.2016r. Konkurs czytelniczy „ Być albo nie być...” - w kręgu bohaterów mistrza ze Stratfordu.
I miejsce 1D Aleksandra Reszka z klasy 1 D,
II miejsce 1ti1 Szymon Bartosiewicz z klasy 1ti1,
III miejsce Anita Książczyk uczennica klasy 1A.
 
  • 04.04.2016r. Szkolny konkurs na „ Najciekawszą recenzję ulubionej książki”
Katarzyna Marecka z klasy 2 A – I miejsce, Katarzyna Stęplewska z klasy 3A – II miejsce,
Michał Gajda z klasy 2A – III miejsce.
 
  • 03.03.2016r. I etap konkursu historycznego „Gloria Victis!!!Życie i działalność rtm. Witolda Pileckiego”
I miejsce Jakub Cieśliczka (I Ti1) – 53 pkt./58 pkt.
II miejsce Maciej Góźdź (ITi1) – 48 pkt./58 pkt.
III miejsce Aleksandra Reszka (1C) – 44 pkt./58 pkt.
 
  • 2.02.2016r. I etap konkursu historycznego Żołnierze Wyklęci obudźcie Polskę!
Zwycięzcą etapu szkolnego został Jakub Cieśliczka uczeń klasy I Ti1, II miejsce zajął Maciej Góźdź uczeń klasy I Ti1, III miejsce Ryszard Bogdan z klasy I Ta
 
  • 19.01.2015r. V Edycja Konkursu „Moje drzewo genealogiczne”.
Jedna z trzech nagród głównych -  Bartosz Pstrokoński z klasy 1 ti1.  
Nagrody za zajęcie kolejnych miejsc otrzymali również: Zuzanna Wójtowicz - uczennica klasy 1A i Arkadiusz Sukiennik - uczeń klasy 1ti1.
 
Wyróżnienia otrzymali: Kacper Wędzonka z klasy 1Ti1, Jakub Cieśliczka z klasy 1 ti1, Krystian Bełdowski z klasy 1ta, Kacper Cieśla z klasy 1tb2, Błażej Żarski z klasy1tb2 oraz Szymon Gawłowski z klasy 1ti1.
 
  • 10.12.2015r. Wewnątrzszkolny Konkurs Czytelniczo – Literacki ,,Wśród legend i bohaterów mitologicznych”.
I miejsce 1ti1 Szymon Bartosiewicz, II miejsce zajęli ex aequo Bartosz Pstrokoński z klasy 1ti1, Jakub Cieśliczka również z klasy 1ti1 oraz Damian Wojtasik z klasy 1ti2, III miejsce zajął Rafał Bojanowski z klasy 1tc.
 
  • 01.12.2015r. Mikołajkowy Turniej Szachowy o Puchar Starosty Piotrkowskiego
W klasyfikacji indywidualnej  Łukasz Głowacki był piąty, a Maciej Librowski szósty. Turniej poprzedzony był rozgrywkami szkolnymi, w którym zwyciężył Łukasz Głowacki.
 
  • 07.12.2016r. II Mistrzostwa Piotrkowa w Martwym Ciągu
kategoria wagowa do 85 kg:
I miejsce - Bartłomiej Klamerski (180 kg) - klasa III ti
kategoria wagowa powyżej 85 kg:
II - Arkadiusz Tarnawski (210 kg) - klasa III ti
 
  • 01.12.2015r. 45. edycja Konkursu Fotograficznego „Cały Piotrków w kwiatach”
Wyróżnienie: Uczeń klasy 4 tb Piotr Gorzeń
 
  • 10.11.2015r. odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów Prezesa Rady Ministrów stypendystom z terenu woj. łódzkiego.
Stypendystami z naszej szkoły zostali: Katarzyna Krych z kl. 3A, jako najlepsza uczennica ZSP nr 1 oraz Mateusz Kopański z kl. 3TB, jako najlepszy uczeń technikum mechaniczno-elektrycznego.
 
  • 19.11.2015r. Konkurs literacki organizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Piotrkowie Tryb. „Kryminał z biblioteką w tle”
Wyróżnienie dla Olgi Maliszewskiej z klasy 1A
 
  • 11.11.2015r. XVII Edycja  Miejskiego Konkursu Recytatorskiego  Rzeczpospolita Niepodległa.
I miejsce - Karolina Mirzejewska z klasy II a.
 
  • 02.11.2015r. Podziękowania od Ministerstwa Edukacji Narodowej za udział w drugiej edycji ogólnopolskiego konkursu „Książki naszych marzeń”.
     
  • 12.10.2015r. nasza reprezentacja zdobyła II miejsce w Młodzieżowej Lidze Strzeleckiej z kbks Powiatu Piotrkowskiego “ Jesień 2015”.
W klasyfikacji indywidualnej Hubert Walas zdobył I miejsce. I to on uzyskał tytuł najlepszego „Strzelca 2015 roku”.
 
  • 29.09.2015r. Mistrzostwa Województwa Łódzkiego w szkolnej lidze lekkoatletycznej.
Nasza reprezentacja zajęła VIII miejsce.
 
  • 24.09.2015r.  Półfinał Mistrzostw Województwa Łódzkiego w Szkolnej Lidze Lekkoatletyki.
Drużyna chłopców naszej szkoły zajęła I miejsce uzyskując awans do finału Mistrzostw Województwa
 
  • 21.09.2015r. Mistrzostwa Miasta Piotrkowa Trybunalskiego w Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej - LICEALIADA 2015/2016
CHŁOPCY:
Klasyfikacja  drużynowa:  1 miejsce ZSP nr 1-1072 pkt.
 
  • 27.06.2015r. V Piotrkowski Festiwal Najpiękniejsze są polskie piosenki
Wyróżnienie dla uczennicy klasy  1C Anity Bilskiej
 
  • 25.05.2015r. II etap konkursu historycznego Gloria Victis! Życie i działalność pułkownika Witolda Pileckiego
Wyróżnienie Piotr Wieczorek z klasy III A
 
  • 02.03.2015r. I etap konkursu historycznego Gloria Victis! Życie i działalność pułkownika Witolda Pileckiego
I miejsce Piotr Wieczorek z klasy III A