Biblioteka szkolna - ważna informacja

tps-biblioteka-szkolna
REGULAMIN KORZYSTANIA Z BIBLIOTEKI SZKOLNEJ obowiązujący od 01.06.2020 r. do odwołania.
Drodzy Uczniowie!

Od poniedziałku (01.06.2020 r.) będzie otwarta biblioteka szkolna. Niestety, z powodu zagrożenia związanego z epidemią koronawirusa, ze względu na Wasze bezpieczeństwo, zmieniły się zasady korzystania z biblioteki szkolnej. Bardzo proszę, zapoznajcie się  z krótkim regulaminem, który zamieszczam poniżej.
  1. Biblioteka szkolna będzie czynna od 01.06.2020 r. w godzinach od 9.00 do 12.00.
  2. W sali biblioteki szkolnej może przebywać tylko nauczyciel bibliotekarz.
  3. Do wypożyczania/ oddawania książek przeznaczone jest specjalne stanowisko znajdujące się przy wejściu do biblioteki.
  4. Przy stanowisku wypożyczenia/ zwrotu książek może znajdować się tylko jedna osoba.
  5. Uczniowie czekający na wypożyczenie lub oddanie książki utrzymują między sobą minimalną odległość 1,5 metra.
  6. Zarówno bibliotekarz, jak i uczeń zobowiązani są do noszenia maseczek
     i jednorazowych rękawiczek.
  7. Bibliotekarz dezynfekuje ręce przed i po każdym wypożyczeniu/ oddaniu książki, nawet jeśli nosi jednorazowe rękawiczki.
  8. Uczeń powinien użyć płynu dezynfekującego do rąk przed i po wypożyczeniu/ oddaniu książki, nawet jeśli ma jednorazowe rękawiczki.
  9. Książki oddane przez uczniów przechowywane będą przez 2 tygodnie
    w zamkniętym pojemniku w celach kwarantanny.
  10. W okresie epidemii związanej z COVID- 19 z biblioteki szkolnej mogą korzystać tylko uczniowie szkoły.

Dziękujemy za przestrzeganie zasad korzystania z biblioteki.