Dodatkowe zajęcia przed wyjazdem do Bolonii

IMG_20191001_152921
1 i 7 października br. odbyły się z zajęcia pedagogiczne i z doradztwa zawodowego w ramach projektu PO WER "Praktyka zagraniczna kluczem do sukcesu”.

Celem zajęć było przygotowanie 29 uczniów  do mobilności zagranicznej.  Zajęcia  z doradztwa zawodowego  obejmowały  zagadnieniami związane z komunikacją interpersonalną,  przedsiębiorczością, planowaniem dalszej  drogi kształcenia i rozwoju.

Ich celem było przygotowanie młodzieży do roli pracownika, trafnego wyboru zawodu i kształcenia, aktywnego poszukiwania pracy  oraz radzenia sobie w sytuacjach trudnych, Głównym celem zajęć  pedagogicznych  było wzajemne poznanie się uczestników wyjazdu  i wzmocnienie poczucia własnej wartości. Ważnym elementem zajęć były warsztaty radzenia sobie ze stresem w obcym środowisku, kulturą zachowania, istotą konfliktu i sposobami jego rozwiązywania, a także przestrzeganie norm i obyczajów, akceptowanie odmienności kulturowej.

Zajęcia pedagogiczne pozwoliły uczniom zwiększyć umiejętność pracy w zespole. Opracowany został kodeks  kulturalnego zachowania. Uczniowie mogli   wypowiedzieć się na temat  czynników ułatwiających skuteczną komunikację interpersonalną, na temat  tolerancji i otwartości międzykulturowej poprzez odniesienie do przykładów życiowych.

Red. Jolanta Zielonka