Kolejne szkolenie dla mechatroników i elektryków

szkolenie-tps- (1)
Szkolenie dla mechatroników i elektryków

Dotyczy projektu pt. „Centrum Doskonalenia Kwalifikacji” nr Projektu RPLD.11.03.01-10-0009/19 realizowanego w ramach Osi Priorytetowej XI Edukacja, Kwalifikacje, Umiejętności, Działania XI.3 Kształcenie zawodowe, Poddziałania XI.3.1 Kształcenie zawodowe Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020 współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego

Od 15 do 26 lutego  br.  w ramach unijnego projektu  ,,Centrum Doskonalenia Kwalifikacji”   odbyło się drugie szkolenie pn. ,,Diagnozowanie i usuwanie usterek urządzeń mechatronicznych zawierających komponenty Ball Grid Array, w tym również w aplikacjach SPACE (BGA)”. Uczestniczyli w nim uczniowie klas  trzecich technikum  w zawodach: mechatronik i elektryk. Zajęcia praktyczne dla 5 grup 10-osobowych  prowadzone  były  przez pana Łukasza Borowskiego i pana Damiana Cicheckiego – trenerów firmy  Renex z Włocławka, wspierającej  kształcenie i szkolnictwo zawodowe. Jednocześnie w tym samym czasie odbyło się  dla grupy 4 uczestników projektu szkolenie praktyczne  w zakresie nowoczesnych metod lutowania, diagnozowania i napraw pakietów elektronicznych występujących we współczesnych urządzeniach mechatronicznych wraz z komponentem dla pakietów elektronicznych działających w przestrzeni kosmicznej (IPC),  prowadzone przez pana Marcina Sudomira z firmy Renex z Włocławka. Od 8 marca rozpoczyna się ostatnie szkolenie pn. ,,Ochrona przed elektrycznością statyczną, a mechatroniczne stanowiska monterskie i serwisowe, z uwzględnieniem obsługiwanych aplikacji SPACE (ESD).

Red. Jolanta Zielonka
koordynator szkolny projektu